• facebook
 • rss
 • Pan Bóg uderza

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 11.05.2014 21:38

  W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbył się koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II.

   Widowisko słowno-muzyczne „Dominus adest et vocat te – Pan jest i woła cię” przygotowali uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny. Uczniowie wystąpili pod kierunkiem Anny Szybanow i Katarzyny Korol.

  – Jesteśmy dłużni nie tylko naszą obecność, ale też i wdzięczność Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat. Młodsze pokolenie pamięta papieża jako już cierpiącego, kiedy ukazuje swoje świadectwo cierpienia, ale także jego nieustanną pogodność i szacunek do życia ludzkiego. Jan Paweł II został ogłoszony świętym w Niedzielę Miłosierdzia, którą sam ogłosił. Wieczór, kiedy odszedł do Ojca, był wigilią Niedzieli Miłosierdzia.  Dziś młodzież ze szkoły katolickiej zachęca nas do tego, abyśmy słuchali słów Jana Pawła II, abyśmy w muzyce odnaleźli chwilę refleksji. Trwajmy wspólnie na modlitwie dziękczynnej – mówił proboszcz ks. Janusz Wieszczyński.

  „Pośród niesnasków – Pan Bóg uderza w ogromny dzwon; Dla Słowiańskiego oto Papieża otwarty tron. Ten przed mieczami tak nie uciecze jako ten Włoch, On śmiało jak Bóg pójdzie na miecze;
  Świat mu – to proch.” – słowa wiersza „Pan Bóg uderza” Juliusza Słowackiego wprowadziły zgromadzonych widzów w atmosferę refleksji nad życiem papieża Polaka. Kolejne pieśni nawiązywały do jego przesłania, a odczytywane  fragmenty utworów literackich przybliżały jego naukę. W trakcie koncertu widzowie mogli usłyszeć fragmenty wybranych utworów Karola Wojtyły, m. in. „List do przyjaciela VIII”, „Rozżarz mnie”.

  – W ramach prób młodzież na początku maja brała udział w warsztatach muzycznych w Dobrym Mieście, przygotowując się do koncertu pod kierunkiem dyrygenta z Krakowa pana Huberta Kowalskiego. Mamy więc nadzieję, że poziom koncertu był wysoki. Włączyli się też w to przedsięwzięcie rodzice-muzycy naszych uczniów oraz absolwenci – mówi Iwona Drężek, dyrektor szkół.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół