• facebook
 • rss
 • Rodzina jak fundament

  ks. Piotr Sroga

  dodane 15.05.2014 20:43

  Po raz kolejny na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbędą się festyny, konferencje, wykłady i inne wydarzenia kulturalne. A jest to ewenement w skali całej Polski.

  W gmachu urzędu wojewódzkiego odbyła się inauguracja XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny „Rodzina fundamentem życia społecznego”. Spotkanie rozpoczął krótkim  wprowadzeniem Robert Lesiński, dziennikarz Radia Olsztyn. W części artystycznej Chór Dziewczęcy „Cantabile” wykonał trzy utwory. – Jest to moment, który sprzyja pewnemu podsumowaniu naszych działań na przestrzeni ostatnich 15 lat, nakierowanych na wspomaganie rodziny. Rodziny, która jest podstawą i bazą do budowania postaw w życiu społecznym. Rodzina, która wymaga od nas wszystkich wysiłku, aby w dynamicznych przemianach nie zgubić wartości, jakie rodzina powinna wpajać – mówił marszałek Jacek Protas.

  Organizatorem przedsięwzięcia jest wiele podmiotów, z władzami samorządowymi na czele. W organizowanie Dni Rodziny włączają się także przedstawiciele Kościoła katolickiego, tym bardziej że wykłady, dyskusje, zabawy i wydarzenia kulturalne będą trwać do czerwca. Na inauguracji obecny był także abp Wojciech Ziemba. – Organizatorzy życia państwowego i narodowego muszą pamiętać, że dla zachowania swojej tożsamości i kulturowej niepodległości narodu należy zadbać przede wszystkim o rodzinę, która najwierniej i najskuteczniej przechowuje i przekazuje narodową tradycję – mówił metropolita warmiński.

  Konferencja zorganizowana została przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i Radę ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W programie konferencji są również prelekcje specjalistów: Wiesławy Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie, Mieczysława Wojciechowskiego, psychologa z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr.1 SOS w Warszawie, oraz Ireneusza Jabłońskiego, eksperta Centrum im. Adama Smitha.
  Dni Rodziny na Warmii i Mazurach odbywać się będą od 15 maja do 12 czerwca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół