• facebook
 • rss
 • Saletyńskie rozgrywki

  ks. Piotr Sroga

  dodane 01.06.2014 22:22

  Od czterech lat organizowany jest turniej piłkarski, który gromadzi ministrantów i lektorów z całej Polski i zagranicy. Tym razem kilkanaście drużyn stanęło w szranki na boiskach Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Caritas w Rybakach.

  Do turnieju w Rybakach zgłaszały się drużyny z parafii saletyńskich. Istniały trzy kategorie wiekowe: młodsi – do IV klasy szkoły podstawowej; średni – klasy V i VI podstawówki i I gimnazjum; starsi – od II klasy gimnazjum w górę. W kategorii najmłodszej były cztery drużyny, więc grał każdy z każdym. W średniej kategorii było 8 drużyn i obowiązywał system pucharowy – odbyło się losowanie. To samo u starszych, gdzie zebrało się 7 zespołów. Szczególnym wydarzeniem było pojawienie zawodników zespołu piłkarskiego z Olsztyna – Stomilu Olsztyn, którzy wręczyli medale zwycięstwom.

  -Ten turniej miał zawsze swoje walory. Po pierwsze można zwiedzić kraj, gdyż co roku rywalizacja odbywa się na boisku innej miejscowości. Po drugie młodzi się integrują i poznają. Jest to jednocześnie praca u podstaw z ministrantami, tym bardziej, że dziś jest ciężko przyciągnąć młodych do Kościoła i ciężko często wygonić na boisko. Do Rybak zjechało się 130 uczestników i 30 osób kadry. Ten turniej działa także mobilizująco, gdyż członkowie poszczególnych drużyn już kilka miesięcy wcześniej spotykają się na treningach. Ze swoim opiekunem korzystają z boisk w swoich miejscowościach. Szukałem miejsca na północy Polski, gdyż ostatnio turniej dwa razy dobył się na południu, a wiadomo, że przyjeżdżają drużyny z różnych części naszego kraju. Słyszałem wcześniej o Rybakach. Gdy prowadziłem rekolekcje w Mrągowie, przyjechałem tu, żeby się rozejrzeć i się zakochałem - mówi ks. Karol Tomczak MS.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół