• facebook
 • rss
 • Ogniowe biegi

  ks. Piotr Sroga

  dodane 04.06.2014 22:28

  We współzawodnictwie bierze udział 153 strażaków, którzy reprezentują komendy powiatowe i miejskie z Warmii i Mazur.

  Przez trzy dni strażacy z Warmii i Mazur rywalizują ze sobą w sportach strażackich. Olsztyn, Gutkowo i Ostróda to miejsca, w których rozgrywają się poszczególne konkurencje. W szranki stanęło 19 drużyn z różnych powiatów. Od wtorku (03.06) do piątku potrwają XV Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sportach Pożarniczych.

  Pierwszego dnia zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód na bieżni stadionu AZS UWM w Olsztynie. Na 100-metrowym odcinku trzeba było przeskoczyć przeszkodę, przebiec po równoważni, rozwinąć i połączyć węże gaśnicze i przebiec ostatni odcinek - a wszystko na czas. Zwyciężył Krystian Masalski z PSP w Bartoszycach z wynikiem 16,93 sekundy.

  W środę - drugiego dnia mistrzostw – w Gutkowie odbyły się zawody wspinania na trzypiętrową konstrukcję, która imitowała budynek. Dziesięcioosobowe drużyny używając drabiny hakowej, starały się uzyskać jak najlepszy czas.

  W piątek odbędzie się ostatnia część mistrzostw. - To najważniejszy dzień zawodów. Strażacy pobiegną w sztafecie 4x100 metrów z przeszkodami, jako pałeczkę przekazując sobie prądownicę. Potem będą musieli wspiąć się przy pomocy drabiny przyssawkowej na dach budynku i ugasić gaśnicami ciecz palną. Pojawią się równoważnia i motopompa - mówi Krzysztof Pardo, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. We współzawodnictwie bierze udział 153 strażaków, którzy reprezentują komendy powiatowe i miejskie z Warmii i Mazur.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół