• facebook
 • rss
 • Uwielbienie nad jeziorem

  ks. Piotr Sroga

  dodane 24.06.2014 13:18

  Dynamiczny scenariusz spotkania nie pozwolił się nudzić. Były świadectwa, śpiew i modlitwa. Organizatorzy pokazali, że wiara łączy się z radością.

  Po raz drugi w ostródzkim amfiteatrze kilkuset mieszkańców uczestniczyło w religijno-muzycznym  wydarzeniu pt. „By świat usłyszał”. Na początku ks. Mariusz Jackowski poprowadził modlitwę, która wprowadziła w nastrój tego wieczoru. Koncert poprowadził aktor Radosław Pazura.

  – Ten koncert jest zainspirowany przez młodych ludzi, którzy chcieli podzielić się swoją wiarą, młodzieńczym entuzjazmem i radością bycia uczniami Jezusa Chrystusa. Myślę, że głównym i jedynym ich celem jest pragnienie, aby w tym miejscu skupić ludzi wierzących w Jezusa i poszukujących Go – mówił na początku. Na koncercie obecni byli przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych oraz mieszkańcy Ostródy. Zebranych powitał burmistrz Czesław Najmowicz. – Już po raz drugi świat usłyszy jak potrafimy wielbić Boga. W tym roku świat usłyszy dzięki  wspaniałym artystom. Serce się raduje, że pod dachem naszego  ostródzkiego amfiteatru - dzięki muzyce, słowu i śpiewaniu – można wielbić Boga. Na pewno dzisiejszym koncertem będziemy tak ubogaceniu, że wstąpi w nas dobro – zwrócił się do uczestników.

  Pierwsza część koncertu polegała na prezentacji świadectw. W jednym z krótkich filmów wystąpiła znany aktor Jerzy Zelnik. Podzielił się swoim doświadczeniem przejścia z niewiary do wiary w Jezusa. – Taka była reżyseria Pana Boga, że wrzucił mnie w objęcia mojej śp. żony Urszuli. Kiedy miała 19 lat, poznałem ją. Kiedy miała 20 lat, byliśmy już małżeństwem sakramentalnym. Byłem wtedy człowiekiem niewierzącym. Po prostu nie wyobrażała sobie  niesakramentalnego związku. Trafiłem też do odpowiedniego kapłana i jakoś doświadczyłem łaski wiary – dzielił się swoim życiem.

  Głównym punktem programu był występ zespołu „Gospel Rain”, Nie był to jednak występ typowo estradowy, lecz  bardziej ewangelizacyjny. Po kolei wykonywane pieśni były modlitwą, którą przerywały pogłębione komentarze. Licznie zebrana publiczność miała okazję usłyszeć piękne żywe utwory. Wśród organizatorów była Joanna Jędrzejczyk i Piotr Patejuk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół