• facebook
 • rss
 • Kopernik czeka

  lc

  dodane 05.07.2014 09:51

  Już w najbliższy czwartek ruszają Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem na olsztyńskim zamku.

  Już po raz 12. Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza na Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem. Są to spotkania dla całych rodzin, podczas których po olsztyńskim zamku i licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów oprowadza najsławniejszy mieszkaniec zamku – Mikołaj Kopernik.

  Sławny astronom w latach 1516–1521 pełnił funkcję administratora dóbr kapituły – zarządzał folwarkami w komornictwach olsztyńskim i melzackim. Przeprowadził zakrojoną na szeroką skalę kolonizację opuszczonych łanów we wsiach, a w czasie wojny polsko-krzyżackiej w latach 1519–1521 był odpowiedzialny za obronę miasta. Wzmocnił m.in. fortyfikacje olsztyńskiego zamku, wobec czego nadciągające wojska krzyżackie zrezygnowały z jego oblężenia.

  Podczas wakacyjnych spotkań na zamku odwiedzający będą mogli nie tylko poznać dzieje Kopernika, ale także wziąć udział w warsztatach, koncertach, spektaklach teatralnych i wielu innych atrakcjach.

  Pierwsze spotkanie już w czwartek 10 lipca.

  10.00–15.00 – Czwartek poświęcony zmodernizowanej wystawie "Mikołaj Kopernik – mieszkaniec zamku olsztyńskiego". O tym, jak mieszkał i co robił administrator będzie można dowiedzieć się na warsztatach plastycznych, a dzięki Olsztyńskiemu Planetarium i Obserwatorium Astronomicznemu uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o największej pasji Kopernika – astronomii.

  12.00 – Spektakl teatralny "Copernicus" – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół