• facebook
 • rss
 • Ruszyli do Wilna

  ks. Piotr Sroga

  dodane 07.07.2014 10:37

  Przez dziewięć dni pokonają drogę z Kętrzyna do Wilna. Każdy idzie w jakiejś intencji, wierząc, że Bóg go wysłucha.

  W tym roku grupę tworzy około 170 osób. – Znając doświadczenie lat ubiegłych spodziewamy się, że jeszcze w najbliższych dwóch dniach będą dołączały do nas osoby, które zgłaszały się do nas telefonicznie – mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, dyrektor pielgrzymki. Pielgrzymi pochodzą z różnych części Polski. Są na przykład dwaj księża z Inowrocławia. Tematem tegorocznej pielgrzymki Jest hasło „Zostań z nami Panie”.

  Specjalnie na użytek pielgrzymki księża warmińscy napisali konferencje, które są odczytywane w drodze. Na każdy dzień przewidziane są rozważania na temat konkretnych fragmentów Ewangelii. – W tym roku na szlak pątniczy do Wilna wyruszyło trzech warmińskich księży, jeden diakon i dwóch kleryków – wylicza ks. Jarosław.Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego w Kętrzynie. Pielgrzymi modlili się do szczęśliwą drogę, ale także polecali Bogu intencje swojego pielgrzymowania. Celem pierwszego etapu było Węgorzewo, gdzie warmińscy pątnicy nocowali.

  Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem posiłków i lokalizacją grupy czuwał ks. Roman Dąbkowski, główny pilot. Pielgrzymi pokonują krótkie, kilkukilometrowe odcinki, po których organizowane są kilkudziesięciominutowe odpoczynki. Pielgrzymi dojdą do Ostrej Bramy 15 lipca i tam przed obrazem Maryi Matki Miłosierdzia przeżyją uroczystą Mszę św. w intencjach, w których szli do Wilna dziesięć dni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół