• facebook
 • rss
 • Wszyscy stanowili jedno

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 17.08.2014 23:27

  Ze św. Rochem związane są największe uroczystości parafii.

  Parafia w Klewkach ma dwóch patronów, głównego św. Walentego oraz św. Rocha. To właśnie ze św. Rochem związane są największe uroczystości wspólnoty. Korzystając z letniej aury wierni i Akcja Katolicka przygotowują nie tylko wyjątkową oprawę Eucharystii, ale też parafialny festyn.

  Tegorocznym uroczystościom odpustowym z okazji wspomnienia św. Rocha przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. Na Mszę św. przybyły łosiery z pobliskiego Klebarka Wielkiego. Przyjechali również mieszkający tu dawniej Warmiacy, którzy obecnie mieszkają w Niemczech, jak również ormiańscy katolicy, w tym chrześcijanie z Syrii. Wszystkich pielgrzymów, parafian i przybyłych licznie kapłanów przywitał gospodarz miejsca, proboszcz ks. Mariusz Rybicki.

  W wygłoszonej homilii abp Wojciech Ziemba nawiązywał do Ewangelii, mówiącej o uzdrowieniu córki kobiety, która natarczywie prosiła Jezusa o uzdrowienie. – Jezus przyszedł na świat, by głosić Dobrą Nowinę wszystkim. Prosi, aby wszyscy stanowili jedno. Dziś jedność ludzi, a zwłaszcza jedność chrześcijan, to nie deklaracje a czyny, i to czyny bezinteresowne – mówił metropolita. Nakreślił również postawę św. Rocha.

  Podczas Eucharystii dobyło się również poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców parafii. Na zakończenie Mszy św. odbyła się procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Później obecni wierni podzielili się poświęconym bochnem chleba.

  Po Liturgii, na placu obok kościoła, odbył się festyn parafialny. Wierni przygotowali stoiska, na których można było nabyć ciasta, ciepłe potrawy, napoje. Parafianie przygotowali również wiele atrakcji dla dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KLEWKI, ŚW. ROCH

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół