• facebook
 • rss
 • Wielka modlitwa o pokój

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 31.08.2014 22:00

  W Stoczku Klasztornym kard. Kazimierz Nycz modlił się o pokój na świecie.

  – Pamiętając o zbliżającej się rocznicy wybuchu II wojny światowej i o licznych konfliktach na świecie, modlimy się za wstawiennictwem matki Pokoju o upragniony pokój, byśmy tworzyli jedną rodzinę – mówił abp Wojciech Ziemba   – Pamiętając o zbliżającej się rocznicy wybuchu II wojny światowej i o licznych konfliktach na świecie, modlimy się za wstawiennictwem matki Pokoju o upragniony pokój, byśmy tworzyli jedną rodzinę – mówił abp Wojciech Ziemba Krzysztof Kozłowski /Foto Gość W Stoczku Klasztornym odbyły się główne uroczystości odpustowe ku czci Matki Pokoju. Uroczystej Sumie przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przy współudziale metropolity warmińskiego abp. Wojciecha Ziemby. Msza św. była jednocześnie dziękczynieniem archidiecezji warmińskiej za dar kanonizacji Jana Pawła II. Podczas uroczystości odpustowych wprowadzono relikwie św. Jana Pawła II.

  Do  Stoczka Klasztornego na odpust przybyły liczne pielgrzymki z całej Polski, w tym piesze z Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc, Kiwit, Wozławek i Bisztynka. Przed Eucharystią liczni pielgrzymi gromadzili się w sanktuarium, by przed obrazem Matki Pokoju pomodlić się, w ciszy przedstawić swoje prośby i dziękczynienia. Wielu z nich podkreślało, iż przyszli do Maryi, by zawierzyć jej dzisiejszy świat, a nade wszystko modlić się za miejsca, w których toczą się obecnie konflikty zbrojne. Grupy pielgrzymów spacerowały również po zabytkowym ogrodzie klasztornym, po którym niegdyś chodził prymas Stefan Wyszyński.

  Msza św. odpustowa sprawowana była przed bazyliką mniejszą. Przybyłych wiernych przywitał kustosz ks. Wojciech Sokołowski MIC. – Jan Paweł II, kiedy na Jasnej Górze koronował obraz Matki Pokoju, prosił, abyśmy wypraszali pokój dla świata. Ta intencja jest szczególnie ważna dziś, kiedy gromadzimy się na wspólnej modlitwie – mówił ks. Sokołowski.

  Do koronacji obrazu Matki Pokoju w swych słowach wracał również abp Wojciech Ziemba. – To jedyny obraz w naszej archidiecezji koronowany osobiście przez św. Jana Pawła II. Niech słowa wypowiedziane przez niego podczas koronacji obrazu, staną się dla nas pociechą i nadzieją na przyszłość. „Wszystkich was zawierzam Matce Pokoju. Niech Maryja będzie z wami przez dalsze lata i pokolenia, przybliżając wam Chrystusa i Jego Królestwo, Królestwo wiary, nadziei i miłości” – przypominał metropolita. Podkreślał, że klasztor w Stoczku to również miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego, to miejsce jednej ze stacji prymasowskiej drogi krzyżowej. – Do Maryi Matki Pokoju przybywamy z modlitwą dziękczynienia i prośby. Dzisiaj dziękujemy za kanonizację Jana Pawła II. Prośmy Boga o rychłą beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jednocześnie proszę o modlitwę w intencji bp. Juliana Wojtkowskiego, który obchodzi 45. rocznicę święceń biskupich. Pamiętając o zbliżającej się rocznicy wybuchu II wojny światowej i o licznych konfliktach na świecie, modlimy się za wstawiennictwem matki Pokoju o upragniony pokój, byśmy tworzyli jedną rodzinę – mówił abp Wojciech Ziemba.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół