• facebook
 • rss
 • Duchowa rewolucja

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 12.10.2014 22:30

  Nawrócenie to nie zabieg kosmetyczny, a radykalna zmiana życia.

  Już po raz siódmy do Mrągowa na biwak modlitewny organizowany przez księży saletynów, przyjechała młodzież z całej archidiecezji. Tegoroczny temat biwaku brzmiał: „Revolution”. – Dla niektórych może to i drażliwy  temat. Ale odkryliśmy, że w słowie „revolution” jest ukryte słowo  „love”, czyli miłość. Wystarczy się w nie wczytać, by to dostrzec – mówi ks. Marcin Sitek.

  Z tym hasłem związana była przygotowana przez kapłanów formacja duchowa młodych. – Pierwszego dnia skupiliśmy się na rewolucji, ale rozumianej w dobrym, duchowym sensie. Zapraszaliśmy młodych do rewolucyjnej zmiany, jaką jest nawrócenie. Nawrócenie to nie zabieg kosmetyczny, a radykalna zmiana życia. Źródłem tej rewolucji, czyli naszego nawrócenia, jest zawsze miłość – wyjaśnia ks. Sitek. Jak podkreśla ks. Marcin, biwak miał również przypomnieć zawołanie św. Ireneusza, który mówił, że „chlubą Boga jest człowiek żyjący w pełni”. – Tego poszukiwaliśmy podczas tegorocznego biwaku modlitewnego – dodaje.

  Młodzież codziennie uczestniczyła we Mszy św. i prelekcjach. Miała również czas na wspólną zabawę i modlitwę. – Wiele myślałem nad tym, czy moja wiara jest taką wiarą, która da mi energię i siłę do tego, by kochać ludzi. Wiele też o tym rozmawialiśmy. Ten biwak, to był dla mnie dobry czas – mówi Darek.

  W trakcie biwaku odbyła się gra terenowa. – Chcemy ułatwić młodzieży przeżywanie swojej wiary. Aby się dobrze modlić, trzeba mieć wypoczęte ciało. Dlatego w soboty odbywa się gra terenowa – wyjaśnia ks. Marcin. W tym roku młodzi podzieleni na niewielkie grupy mieli za zadanie odnaleźć ukryte po całym Mrągowie zielone kule z zadaniami. – Aby je wykonać musieli wykazać się kreatywnością, a czasem nawet i odwagą. Krótko mówiąc, musieli wykonać jakieś dobro. Od prostych rzeczy, typu uśmiechnąć się do przechodnia, po rozmowę z nim, czy nawet konkretną pomoc. Chcieliśmy, aby miłość była w praktyce urzeczywistniana – mówi ks. Sitek.

  Biwak modlitewny odbył się przy parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Przyjechało na niego ponad 150 osób, głównie młodzież z naszej archidiecezji. Byli również młodzi z Rzeszowa, Gdańska i Elbląga. Rekolekcje wraz z ks. Sitkiem prowadził ks. Zbyszek Cybulski i ks. Adrian Bienasz. Biwak modlitewny jest wydarzeniem, które już wpisało się w życie miasta. Mieszkańcy nie dziwią się, że młodzi rozmawiają z nimi o Chrystusie, pomagają i modlą się razem z nimi. – Na zakończenie rekolekcji jest zawsze Msza św. z parafianami. Ludzie na nas czekają. Angażujemy się poprzez śpiew, pantomimę lub przedstawienie – wyjaśnia ks. Marcin Sitek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół