• facebook
 • rss
 • Cierpienie przyzywa miłość

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 17.10.2014 12:24

  Abp Wojciech Ziemba zainaugurował obchody 60-lecia szpitala dziecięcego.

  Na Mszę św. przybyli pracownicy i goście   Na Mszę św. przybyli pracownicy i goście Krzysztof Kozłowski /Foto Gość Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie obchodzi uroczyście 60 lat istnienia. Jubileusz rozpoczął się od Mszy św., której przewodniczył abp Wojciech Ziemba. – Trzeba dziękować Bogu za ten okres służby najmniejszym pacjentom. Patrzymy oczywiście w przyszłość, dlatego prosimy o błogosławieństwo, aby ten szpital służył cierpiącemu człowiekowi. Kiedy 60 lat temu powstawał, nikt nie przypuszczał, jak potoczy się jego historia. Można oczywiście wyliczać doskonalenie bazy, metod leczenia, ale nikt nie przypuszczał, że w jego historii, niczym perła w koronie, znajdzie się wydarzenie z 6 czerwca 1991 r. Wizyta papieża Jana Pawła II – mówi abp Ziemba.

  – W historii naszego szpitala były dni różne. Były wzloty i upadki. Był okres, kiedy brakowało pieniędzy i lekarstw. Zawsze znajdowali się dobrzy ludzie, którzy nam pomagali. Pomagał nam Kościół. Należałoby zadać pytanie, dlaczego doświadczyliśmy tak wiele dobroci? Dlaczego Jan Paweł II odwiedził właśnie nasz szpital? Dziś przypominamy jego słowa: „Cierpienie w każdym z was, w każdym z nas, winno przyzywać miłość i ludzką solidarność”. Każdy, kto w tym szpitalu pracuje, te słowa zna na pamięć – mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

  – Gromadzimy się w sali konferencyjnej im. św. Jana Pawła II, by Eucharystią rozpocząć uroczystości związane z 60-leciem szpitala. Ale to nie  jest jedyny powód. Również dzisiaj obchodzimy 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, a 30 lat temu, dokładnie w listopadzie 1984 r. ks. Ryszard Sztychmiler, inicjator duszpasterstwa w tym szpitalu, odprawił pierwszą Mszę św. po wyodrębnieniu części ołtarzowej sali konferencyjnej. Również w tej sali odbyło się spotkanie dzieci z Janem Pawłem II, kiedy był gościem tej placówki – mówił, witając gości, kapelan ks. Michał Tunkiewicz.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół