• facebook
 • rss
 • Każdy może być świętym

  Łukasz Czechyra

  dodane 20.10.2014 13:51

  W HWS Urania w Olsztynie odbył się koncert z okazji Dnia Papieskiego.

  Podczas koncertu-widowiska multimedialnego wystąpił zespół Mocni w Wierze. Muzyka ewangelizacyjna była przedzielona fragmentami z Pisma Świętego, a takżę archiwalnymi nagraniami św. Jana Pawła II oraz papieża Franciszka. Tegoroczny koncert odbył się pod nazwą „Błogosławieni”.

  – Po raz pierwszy obchodzimy Dzień Papieski mówiąc święty Jan Paweł II. W każdym społeczeństwie, każdy człowiek szuka wzorca dla swojego życia. Czasami sięgamy po nich daleko w przeszłość, wyciągając z historii bohaterów. Bardzo dobrze się stało – dziękujmy za to Opatrzności Bożej – że te wzorce są jakby na wyciągnięcie ręki. Mamy św. Faustynę Kowalską, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę i przede wszystkim św. Jana Pawła II, który szczególnie jest nam bliski, często odwiedzał Warmię i Mazury. Życzę wszystkim, by ten wieczór obudził w nas pragnienie bycia człowiekiem wielkim. Każdy te możliwości ma, każdy szansę ma, trzeba tylko w to uwierzyć – powiedział na rozpoczęcie koncertu metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, który w tych słowach nawiązał do hasła „Świętymi bądźcie”, które przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego. Podczas koncertu zebrani w hali widzowie mogli nie tylko usłyszeć muzykę ewangelizacyjną, ale także wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  W ramach obchodów Dni Papieskich odbędzie się jeszcze na Wydziale Teologii UWM-u specjalna sesja naukowa poświęcona osobie papieża Polaka. Odbędzie się ona 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół