• facebook
 • rss
 • Rodzi się chleb życia

  Krzysztof Kozłowowski

  dodane 17.11.2014 09:57

  Pierwsi nadzwyczajni szafarze Komunii świętej w parafii w Świątkach.

  Po ukończeniu przez kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej kursu i odbyciu trzydniowych rekolekcji w Gietrzwałdzie, abp Wojciech Ziemba podczas uroczystej Mszy św. wręczył dekrety dla szafarzy nadzwyczajnych. Po raz pierwszy w tym gronie znaleźli się kandydaci z parafii pw. śś. Kosmy i Damiana ze Świątek, Ireneusz Gołębiowski i Sławomir Suchenek.

  Podczas niedzielnej Mszy św. proboszcz ks. Wojciech Ciarkowski odczytał powyższe dekrety. Wyraził swą radość z faktu, iż wspólnota parafialna ma w końcu szafarzy, którzy swą posługą wspomogą nie tylko jego, ale też będą mogli świadczyć swoim przykładem, iż wiara jest fundamentem życia człowieka.

  Na Eucharystii w Gietrzwałdzie, podczas której abp Ziemba wręczył dekrety, odwołując się do wizji Ezechiela o ożywionej wodzie wypływającej ze świątyni jerozolimskiej, mówił o życiodajnej mocy ołtarza. – W tym świetle widzimy doniosłość służby przy ołtarzu Pańskim, na którym rodzi się nieustannie chleb życia. Chodzi przede wszystkim o służbę kapłańską. W tym szeregu bardzo ważne miejsce zajmują nadzwyczajni szafarze Eucharystii. Zewnętrznie wydaje się, że szafarz Eucharystii tylko pomaga w udzielaniu lub roznoszenia chorym Komunii św. W rzeczywistości, w miarę zdobywania doświadczenia, ten zakres współpracy z kapłanem przy ołtarzu rozszerza się coraz bardziej. Za tę pomoc w Kościele nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii jesteśmy bardzo wdzięczni – mówił metropolita.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół