• facebook
 • rss
 • Kto będzie burmistrzem?

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 17.11.2014 14:20

  Wstępne wyniki wyborów w większych miastach województwa.

  Ze wstępnych wyników Obwodowych Komisji Wyborczych w gminach powiatu mrągowskiego wynika, że pewne zwycięstwo w wyborach na wójtów i burmistrzów odnotowali: Piotr Jakubowski (burmistrz Mikołajek), Jerzy Krasiński (wójt gminy Mrągowo) i Agnieszka Kurczewska (wójt gminy Piecki). Drugie tury w tegorocznych wyborach samorządowych odbędą się w Mrągowie, gdzie o fotel burmistrza będą walczyć Otolia Sieniemiec i Waldemar Cybul i gminie Sorkwity – tu o głosy wyborców będą walczyć Józef Maciejewski z Piotrem Wołkowiczem.

  W Kętrzynie, z danych uzyskanych z trzech okręgów wynika, iż w pierwszej turze wybory na burmistrza wygra Krzysztof Hećman, zaś o fotel wójta w drugiej turze będą ubiegać się Sławomir Jarosik i Paweł Bobrowski. Drugiej tury najprawdopodobniej nie będzie również w Nidzicy, gdzie dużym poparciem cieszył się walczący o fotel burmistrza Jacek Jankowski.

  Podobnie jak w wyborach po referendum w Ostródzie, w drugiej  turze spotkają się Olgierd Dąbrowski i Czesław Najmowicz. Zaskoczeniem są wyniki w Łukcie, gdzie zasiadający przez 6 kadencji na fotelu wójta Jan Leonowicz przegrał z Robertem Malinowskim.

  Również mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego czeka druga tura wyborów. Tu o fotel burmistrza będą walczyć Artur Wajs i Jacek Wiśniewski. Podobnie w Bartoszycach, gdzie do drugiej tury weszli: Wojciech Prokocki i Piotr Petrykowski. Po trzech kadencjach z fotelem burmistrza pożegna się Krzysztof Nałęcz. Stanowisko burmistrza Górowa Iławeckiego utrzyma najprawdopodobniej Jacek Kostka, zaś wójtem pozostanie Bożena Olszewska-Świtaj.

  Według nieoficjalnych informacji burmistrzem Fromborka zostanie Małgorzata Wrońska.

  Oficjalne wyniki PKW poda za kilka godzin.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: WYBORY 2014

  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół