• facebook
 • rss
 • Świętość to nasze zadanie

  lc

  dodane 29.11.2014 12:59

  W domu parafialnym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie odbyło się spotkanie "Imiona Świętości".

  Spotkanie miało charakter wykładu połączonego z prezentacją multimedialną i piosenką religijną. Całość poprowadził Andrzej Taborski z Olsztyna, a spotkanie zostało przygotowane przez ostródzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

  W swoim wykładzie Andrzej Taborski przedstawiał różne wizerunki świętych – każdego z charakterystycznymi atrybutami, a także przybliżał ich historię, szczególnie tych, których życie na początku nie zapowiadało świętości. Prelegent jednak zwracał uwagę, że są różne ścieżki dochodzenia do świętości, co znakomicie obrazuje m.in. historia św. Augustyna. W swoim wykładzie przypomniał również, że do 1234 roku o uznaniu za świętą danej osoby decydował biskup miejsca i dopiero Grzegorz IX w swoich Dekretach (zbiorze praw kanonicznych) zarezerwował kanonizację wyłącznie dla papieży.

  Andrzej Taborski przytaczał również wypowiedzi papieży – św. Jana Pawła II i Franciszka, którzy mówili, że świętość jest dla wszystkich. – Świętość to wielki dar od Boga, ale również nasze zadanie. Świętość nie jest celem samym w sobie, przez całe życie dążymy do świętości, by w końcu dojść do Boga, który jest święty – mówił do zebranych.

  Kolejne spotkanie organizowane przez ostródzki oddział Civitas Christiana odbędzie się 15 grudnia w czytelni zamkowej w Ostródzie. Gościem będzie Władysław Kałudziński, prezesem Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym „Pro Patria”, więźniem politycznym PRL i działaczem społecznym. Temat spotkania „W 33. rocznicę stanu wojennego”.

  Wszystkie aktualne informacje na temat działalności Civitas Christiana w Ostródzie można znaleźć na profilu www.facebook.com/civitasostroda.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół