• facebook
 • rss
 • Szczęśliwa, jak on

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 03.12.2014 10:16

  Dziś również możemy czerpać wzorce, które wypracował św. Jan Bosko.

  W Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie odbył się XIV Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla szkół podstawowych.

  Tym razem uczniowie musieli wykazać się widzą na temat św. Jana Bosko. Po fazie pisemnej konkursu wyłoniono 10 finalistów, którzy musieli odpowiadać na pytania komisji.

  Ostatecznie zwycięzcą został Krzysztof Mierzejewski ze Szkoły Podstawowej w Olsztynku, drugie miejsce zajął Paweł Kowalski z Nidzicy, zaś trzecie Magdalena Trapik z Korsz.

  – W przyszłym roku jest 200. rocznica urodzin Jana Bosko. Jednak chcieliśmy nie tylko przybliżyć młodym tę postać, ale też i nawiązać do niedawno rozpoczętego w Kościele Roku Życia Konsekrowanego. Dziś możemy czerpać wzorce, które on wypracował. Jest to ciekawa postać, o silnym charakterze i ciągle aktualna – mówi Bożena Szczurek, doradca metodyczny religii rzymskokatolickiej w ODN w Olsztynie.

  W przerwie między kolejnymi etapami rywalizacji, w OND gościł salezjanin ks. Dariusz Jóźwik SDB. Opowiadał dzieciom historię swojego życia i powołania. Przybliżał salezjański charyzmat, funkcjonowanie oratoriów i specyfikę pracy zgromadzenia.

  Młodzi podkreślali, iż chcieliby jak św. Jan Bosko pomagać innym, nawet wtedy, kiedy nie ma się finansowych możliwości. Zauważali, że prowadzone przez niego zabawy wciągały dzieci i prowadziły do wspólnej modlitwy. – Ja chciałabym być szczęśliwa, jak on. Cieszyć się cały czas, z wszystkiego, co mnie w życiu spotyka – mówi Wiktoria.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół