• facebook
 • rss
 • Wymarzone miejsce

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 17.12.2014 21:38

  By jeszcze bardziej kochać Pana Boga i drugiego człowieka.

  W parafii pw. św.  Andrzeja Boboli odbyła się uroczystość otwarcia świetlicy parafialnej św. Jan Bosko. Jak zapewnia proboszcz ks. Piotr Duksa, będzie to miejsce otwarte na potrzeby nie tylko dla katolików, ale również członków innych wspólnot wyznaniowych, a także dla osób niewierzących. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. od 16 do 20, w soboty i niedziele od godz. 12 do 20. W świetlicy dyżur pełnią opiekunowie, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo osób tu przebywających. – Sądzę, że dla księży pracujących w parafiach świetlice są wymarzonym miejscem, gdzie można spotkać się z młodzieżą i dziećmi. Oni mogą tu przyjść, spotkać się, przebywać ze sobą jako wspólnota – mówi wikariusz ks. Kamil Wyszyński.

  Na uroczystości obecny był abp Wojciech Ziemba. Wyrażał zadowolenie, że coraz częściej proboszczowie starają się wykorzystywać obiekty należące do parafii, by tworzyć miejsca integracji wspólnoty wiernych i pogłębiać działalność duszpasterską. Grażyna Przasnyska, warmińsko-mazurski kurator oświaty, podkreślała ważność  takich inicjatyw. Zadeklarowała, że gotowa jest przyjeżdżać, by prowadzić prelekcje dla rodziców, dotyczące edukacji. Uroczystość uświetnił koncert piosenek Marka Grechuty „Świat w obłokach” w wykonaniu lidzbarskiego chóru pod kierownictwem Pawła Rolikowskiego.

  Jak deklaruje proboszcz, świetlica parafialna będzie miejscem gier sportowych, zabaw edukacyjnych, zajęć świetlicowych, pomocy w odrabianiu lekcji, czytelni prasy, kącika gier towarzyskich, projekcji filmów na dużym ekranie, organizacji koncertów i przedstawień teatralnych, spotkań z ciekawymi ludźmi, innych zaproponowanych form spędzania czasu wolnego. W świetlicy będą spotykać się także ministranci, lektorzy, schola dziecięca, zespół muzyczny i inne grupy parafialne. W pierwsze poniedziałki miesiąca odbywać się będą katechezy dla dorosłych.

  – Myślę, że dzisiaj jest dobra okazja ku temu, aby wyrazić wdzięczność tym wszystkich, dzięki którym ta świetlica została wyremontowana i urządzona – mówi ks. Duksa. – Mam nadzieję, że nasza świetlica parafialna będzie służyć miejscowej społeczności, pomoże dzieciom i młodzieży właściwie kształtować osobowość, starszym zapewni odrobinę rozrywki, będzie sprzyjała integracji i nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej kochać Pana Boga i drugiego człowieka – dodaje proboszcz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół