• facebook
 • rss
 • Podzielmy się opłatkiem

  lucy

  dodane 20.12.2014 20:46

  W parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie odbyło się przedświąteczne spotkanie pielgrzymów, młodzieży oraz osób związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

  Do kościoła na olsztyńskich Nagórkach przybyli wszyscy młodzi ciałem i duchem, związani z warmińskimi pielgrzymkami. Tradycja tych spotkań rozpoczęła się w 2012 roku, po wakacyjnych pielgrzymkach do Ostrej Bramy i do Częstochowy. Od tego czasu pielgrzymi, sympatycy pielgrzymki, młodzież i wszyscy, którzy chcą spędzić czas na modlitwie spotykają się cyklicznie w różnych miejscach Olsztyna. Spotkanie w parafii Miłosierdzia Bożego było już 14. z kolei.

  Witając wszystkich ks. Jarosław Dobrzeniecki zaznaczył, że to dobry czas. – Mamy jeszcze kilka dni do wigilii, jest jeszcze spokojnie, mamy sporo czasu. Dlatego dobrze, że możemy się spotkać, wspólnie się modlić i podzielić opłatkiem właśnie teraz – mówił dyrektor warmińskich pielgrzymek i koordynator ŚDM w archidiecezji warmińskiej.

  Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., a homilię wygłosił ks. Sławomir Skorupski. Zwracał on uwagę, by w całym przygotowaniu i przeżywaniu świąt Bożego Narodzenie nie zapomnieć o tym, by zaprosić do swojego serca Jezusa, bo to Jego święta.

  Po Mszy św. młodzież z parafii MB Fatimskiej pod kierownictwem ks. Romana Dąbkowskiego przedstawiła Misterium Narodzenia Jezusa Chrystusa „Na początku było Słowo…”. Następnie uczestnicy spotkania udali się do LO nr 9, gdzie czekał przygotowany świąteczny poczęstunek, był czas rozmów, życzeń i dzielenia się opłatkiem. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół