• facebook
 • rss
 • Będąc ostatnimi

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 22.12.2014 17:33

  Abyście doświadczyli owoców tajemnicy Bożego wcielenia, miłości i pokoju.

  W Kurii Archidiecezji Warmińskiej odbyło się spotkanie opłatkowe. Przybyłych gości przywitał ks. Jan Górny, wikariusz generalny. – Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazją do wielu przemyśleń i refleksji. Są także okazją do spotkań rodzinnych. Myślę, że nasza wspólnota tworzy rodzinę najbliższych współpracowników metropolity. Dlatego chcemy złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem – mówił.

  Życzenia zgromadzonym złożył kanclerz kurii ks. Tadeusz Marcinkowski. – Pierwszymi ludźmi, którzy doświadczyli łaski spotkania narodzonego Jezusa, byli  pasterze. Starożytna księga żydowska, zwana Talmudem, zalicza pasterzy – obok nierządnic i celników – do publicznych grzeszników. Z innych źródeł historycznych wiadomo, że pasterze, rolnicy i rybacy należeli do najniższej warstwy społecznej. Zatem ludzie, którzy nie zasługiwali nie tylko na względy rodaków, ale i Pana Boga, jako pierwsi, będąc ostatnimi, doświadczyli miłosierdzia Bożego – mówił ks. Tadeusz.

  Ks. Marcinkowski dziękował za świadectwo wiary i długoletnią posługę abp. Wojciechowi Ziembie, abp. Edmundowi Piszczowi i bp. Julianowi Wojtkowskiemu. Podkreślał, że dzięki niej odnajdujemy drogę do Jezusa Chrystusa. Dzięki modlitwom i głoszonemu słowu, w ciemnościach dzisiejszego świata odkrywamy blask Zbawcy, który nadaje ludzkiemu życiu sens, smak i wartość. – Życzymy wam, abyście na nowo poprzez eucharystyczne zjednoczenie z Chrystusem w sercach doświadczyli wszystkich owoców tajemnicy Bożego wcielenia, zdrowia, miłości i pokoju – mówił, zapewniając o modlitwie w ich intencji.

  Podczas spotkania abp Ziemba podsumował kończący się rok. Mówiąc o Kościele powszechnym, przypominał kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. To wydarzenie stało się źródłem wdzięczności, którą wierni naszej archidiecezji wyrażali podczas wielu warmińskich uroczystości, uczestnicząc w sanktuariach w Mszach św. dziękczynnych. Przypomniał o przejściu bp. Jacka Jezierskiego na urząd biskupa diecezji elbląskiej i trwających rekolekcjach ewangelizacyjnych oraz peregrynacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. – Osobiście bardzo dziękuję za pomoc w moich obowiązkach duszpasterskich biskupom i kapłanom – podkreślał metropolita.

  Mówiąc o nadchodzącym roku, abp Ziemba przypomniał, że trwają przygotowania do obchodów dwóch ważnych rocznic – 700-lecia parafii św. Jakuba w Olsztynie i 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum”. – Oczekujemy również na nowego biskupa archidiecezji warmińskiej. Młyny watykańskie mielą, ale powoli – podkreślał. – Nasze spotkanie zawiera życzenia, ale też i dużo dziękczynienia za miniony rok.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół