• facebook
 • rss
 • Wiara nie ma granic

  lc

  dodane 05.01.2015 08:48

  Już po raz 37. młodzi ludzie z całej Europy przełom nowego i starego roku spędzili na uwielbieniu Boga.

  Europejskie Spotkania Młodych, organizowane przez międzynarodową wspólnotę ekumeniczną z Taizé, nieprzerwanie od 1978 roku gromadzą na wspólnej modlitwie tysiące młodych ludzi.

  Zjazdy te nazywane są „Pielgrzymką zaufania przez Ziemię”.

  W tym roku młodzi spotkali się w Pradze, a do Czech – jednego z najbardziej zsekularyzowanych krajów w Europie – przyjechało ponad 30 tysięcy osób.

  Najliczniej reprezentowana była Polska, a w stolicy Czech pojawiali się także młodzi ludzie z Warmii.

  Nasza grupa liczyła 42 osoby, a prowadzona była przez ks. Michała Tyczyńskiego z par. MB Fatimskiej w Olsztynie oraz ks. Jarosława Wiszowatego z par. Przenajświętszej Trójcy w Dźwierzutach. Niektórzy po raz pierwszy w życiu spędzali w ten sposób sylwestra, dla innych to już tradycja.

  - Najbardziej uderzyła mnie tam jedność różnych wyznań. Mimo, że każdy wierzy trochę w inny sposób i inaczej to wyraża mogliśmy bez przeszkód modlić się wspólnie, to było niesamowite - opowiada Dominika Szmit. 

  - Wspaniałe było to, że tyle tysięcy młodych ludzi zgromadziło się w wierze, że chciało tutaj przyjechać, chciało wspólnie się modlić. Wszędzie dało się wyczuć charakter wspólnoty, tego, że wiara nie ma granic. Wszyscy przecież jesteśmy powołani, aby iść i naszą wiarę pokazywać światu - dodaje Bratka Serbeńska. 

  Kolejna „Pielgrzymka zaufania przez Ziemię” odbędzie się na przełomie 2015 i 2016 roku w Walencji, a wracająca z Pragi młodzież już zapowiada, że chce jechać do Hiszpanii. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół