• facebook
 • rss
 • Dary z serca

  lc

  dodane 05.01.2015 09:08

  Po raz kolejny w parafii Miłosierdzia Bożego na olsztyńskich Nagórkach została przeprowadzona akcja "Aniołek".

  Cała akcja to dzieło parafialnego zespołu Caritas.

  – Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział, poprzez zakupienie potrzebnych rzeczy dla  dzieci z naszej parafii. Po raz kolejny dało się zauważyć wielkie zaangażowanie i ogromne serce ludzi dobrej woli. Wiem, że w tej akcji brały udział również osoby z sąsiednich parafii, co nas tym bardziej cieszy – mówi s. Monika Siemionko.

  – Hojność Parafian przewyższała nasze oczekiwania, za co tym bardziej z serca dziękujemy. Tym bardziej, że akcja cały czas pozostaje anonimowa, wiemy, że Pan Bóg widzi i na pewno nie zapomni o każdym najdrobniejszym geście – dodaje s. Monika.

  Dzięki akcji „Aniołek” potrzebna pomoc od kilku lat trafia do najbardziej potrzebujących. Przy tym pomoc pochodzi od ludzi, którzy widząc potrzeby innych potrafią okazać bezinteresowną pomoc.

  – Jedna z mam, która sama wychowuje dziecko, gdy odbierała prezenty , płacząc powiedziała: ”nigdy nie przypuszczałam, że ludzie mogą mieć tak wielkie serca i mogą tak anonimowo i bezinteresownie pomagać. Chyba znów zacznę chodzić do kościoła, bo widzę, że Pan Bóg jest”. Wspomnę, że tę młodą mamę poznałam przez kancelarię, gdzie przyszła z problemami i  powiedziała, że nie chodzi do kościoła, ponieważ doznała już tyle zła  i rozczarowań w życiu, że nie wierzy już nikomu i nawet nie wie, czy Pan Bóg jest – opowiada s. Monika.

  W ramach podziękowań obdarowane dzieci narysowały dla swoich darczyńców obrazki z aniołkami. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół