• facebook
 • rss
 • Jest nas więcej

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 11.01.2015 18:43

  W modlitwie za powołanych odnajdują swoje miejsce w Kościele.

  W WSD „Hosianum” odbył się doroczny dzień skupienia wspólnoty seminaryjnej z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół „Hosianum” i wspólnoty duchowego macierzyństwa kapłanów i kleryków. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba. W słowach skierowanych do uczestników Mszy św. podkreślał, że „tam gdzie jest kapłan, tam jest Eucharystia. Gdzie nie ma Eucharystii, Kościół umiera.”. Dziękował za modlitewne i materialne wsparcie uczelni. Po Mszy św. przybyli goście przeszli do refektarza, gdzie  kolędowano i podzielono się opłatkiem.

  – Z roku na rok jest nas coraz więcej. Każdy rok jest rokiem łaski, bo zbliża nas do Jezusa. Co dzień przychodzi do nas Bóg, by powiedzieć nam o swojej miłości. Odpowiadając na Jego słowa, poświęcacie się modlitwie za powołanych, odnajdując w tym własne powołanie i miejsce w Kościele – mówi wicerektor ks. Bartłomiej Matczak.

  Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej ,,Hosianum" w Olsztynie powstało w dniu l listopada 1997 r., z inicjatywy ówczesnego rektora ks. Jana Guzowskiego. W ten sposób chciano stworzyć odpowiednią przestrzeń wiernym świeckim, aby mogli uczestniczyć w dziele budzenia i formowania powołań kapłańskich. Celem stowarzyszenia jest szerzenie idei seminarium oraz kształtowanie postaw religijno­-moralnych. Realizacja tak postawionych celów dokonuje się poprzez wsparcie material­ne i duchowe. Ten ostatni wymiar realizuje się głównie przez modlitwę i post ofiarowany w intencji społeczności seminaryjnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół