• facebook
 • rss
 • Dołączcie do nas

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 18.01.2015 23:10

  Jedną z dróg do świętości jest Akcja Katolicka.

  Mszą św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, pod przewodnictwem abp. Edmunda Piszcza, rozpoczęło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej i pielgrzymów uczestniczących w wyjazdach organizowanych przez Biuro Turystyczne „Cezar”.

  – Chcemy podkreślić naszą jedność w duchu przeżywanych minionych świąt. Członkowie stowarzyszenia, przy współpracy z kapłanami, starają się realizować główne cele Kościoła – mówił, witając uczestników Eucharystii, ks. Michał Tunkiewicz.

  W wygłoszonej  homilii abp Piszcz wiele miejsca poświęcił powołaniu. Podkreślał, iż mówiąc o powołaniu, nie możemy myśleć jedynie o kapłanach i członkach zakonów. – Najpierw powinniśmy mówić o powołaniu do tego, by być uczciwym człowiekiem i budować chrześcijańskie życie – mówił. Fundamentem takiego życia jest nadzieja. – Nie ma powołania bez nadziei – podkreślał.

  Po Mszy św. członkowie AK i pielgrzymi przeszli do Centrum św. Jakuba. Proboszcz ks. Andrzej Lesiński przybliżył historię szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela, który przebiega przez Olsztyn. Właśnie z myślą o pielgrzymach zmierzających do groby apostoła, odrestaurowano stare budynki i utworzono centrum, które jednocześnie może służyć wspólnotom jako miejsce spotkań.

  Wojciech Ruciński, prezes AK, zwracając się do gości dziękował za liczne przybycie. Wyrażał nadzieję, że rozpoczynający się rok będzie czasem podejmowania trudów, by szerzyć poprzez pracę miłość, który jest darem danym nam od Boga. – Abyśmy wszystko, co robimy w naszym życiu, zamieniali w dobro – mówił. Życie porównywał do pielgrzymowania,  drogi, którą musimy przebyć, by dotrzeć do domu Ojca. – Tam się kiedyś spotkamy. Każdy z nas wybiera inną drogę pielgrzymowania. Jedną z dróg do świętości jest Akcja Katolicka. Dołączcie do nas – zachęcał.

  Na spotkaniu dzieci i wychowawcy z ośrodka w Kruzach zaprezentowali jasełka warmińskie.

  W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin, zastępca prezydenta Olsztyna Halina Zaborowska-Boruch oraz poseł Jerzy Szmit.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół