• facebook
 • rss
 • Jesteśmy dzielni

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 19.01.2015 17:31

  Oratorium wypełniło się małymi królami, pasterzami i całym zastępem aniołów.

  W Przedszkolu Katolickim Świętej Rodziny odbył się IX Międzyprzedszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Tuż przed występami oratorium wypełniło się małymi królami, pasterzami i całym zastępem aniołów. Pośród nich można było dostrzec kilka Świętych Rodzin.

  – Na konkurs przygotowywaliśmy się przez miesiąc. Mimo tego dzieci mocno przeżywają dzisiejszy występ. Myślę, że takie konkursy są potrzebne, choćby dlatego, że dzieci poznają emocje towarzyszące zaprezentowaniu się przed publicznością – mówi Marlena z Przedszkola „Bajkowy dom”.

  Na tegoroczny konkurs zgłosiło się 9 przedszkoli. – Głównym  celem konkursu jest świętowanie Bożego narodzenia. Dużo jest dzieci, widać w nich radość. Dziękuję nauczycielom, bo przygotowanie dzieci wymagało wiele trudu – podkreśla Anna Rykowska, organizatorka konkursu.

  Gdy dzieci prezentowały jasełka, z uwagą ich grze aktorskiej i śpiewom przyglądało się jury. – Poziom jest wyrównany. Cieszę się, że biorą w nim udział liczne grupy, bo to ubogaca przedstawienie. Dzieci są wesołe, aktywne. Widać doskonałą  pracę nauczycieli. Myślę, że takie konkursy uczą odwagi – wyznaje Jagna Polakowska z Olsztyńskiego Teatru Lalek.

  – Patrząc pod kątem muzycznym, dzieci różnie się prezentują. Jako rytmiczka szukam jak najciekawszego wykonania piosenek pod względem muzycznym i żywej muzyki. To jest najtrudniejsze, ale najwięcej daje efektu i ukazuje możliwości dzieci – wyjaśnia Maria Racewicz.

  Po występie na każdą z grup czekał słodki poczęstunek. Dzieci żywo rozmawiały z sobą i się uśmiechały. Chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami. – Fajnie było. Nie denerwowałem się – mówi Grześ, który grał pasterza. – A ja byłam aniołem. Chciałabym sobie polatać – wyznaje Iga. – W domu ćwiczyłam, sama – chwali się Zuzia. Pytana o to, czy miała przed występem tremę, żywo odpowiada: – Kiedy my wychodzimy na scenę, my się wcale nie wstydzimy, bo po prostu jesteśmy dzielni.

  Konkurs wygrała grupa przedszkolaków z Przedszkola „Szesnastka”. Drugie miejsce zajęli przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 32, zaś trzecie – „Akademia prymusa”. Wyróżnienie otrzymało Przedszkole Miejskie nr 2.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół