• facebook
 • rss
 • Wyśpiewana nagroda

  lucy

  dodane 20.01.2015 17:30

  "Mocni w Wierze" zajęli 2. miejsce na festiwalu w Będzinie.

  Chór zespołu "Mocni w Wierze" wziął udział 21. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. "Mocni w Wierze" znani są przede wszystkim ze swoich koncertów połączonych z widowiskami multimedialnymi, tym razem jednak w konkursie wziął udział sam chór pod dyrekcją Piotra Serbintowicza.

  Festiwal w Będzinie to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych tego typu konkursów. W tym roku wzięli w nim udział soliści, duety, tria, schole, zespoły regionalne, wokalne, wokalno-instrumentalne oraz chóry. Ogółem po eliminacjach, które odbywały się w 37 rejonach - w tym na Białorusi oraz Ukrainie - do finałowych przesłuchań zakwalifikowało się prawie 1500 osób.

  - Do finałowych przesłuchań przystąpiliśmy z wielką determinacją, ale również nie zapomnieliśmy, po co w ogóle tu jesteśmy i dla Kogo śpiewamy. Tak właśnie podchodzimy do każdego występu: by śpiewać na chwałę Pana - mówi Piotr Serbintowicz. Po pierwszym dniu przesłuchań "Mocni w Wierze" zostali zaproszeni do udziału w koncercie galowym. - To już było dla nas ogromnym wyróżnieniem, bo z tak wielkiej ilości zespołów to właśnie jedna z naszych prezentacji konkursowych, "Przybieżeli do Betlejem" w opracowaniu Stanisława Niewiadomskiego, przypadła do gustu ks. Pawłowi Sobierajskiemu, reżyserowi koncertu galowego i przewodniczącemu jury - opowiada P. Serbintowicz. Decyzją jury chór "Mocni w Wierze" zajął 2. miejsce w kategorii "chóry kameralne", ustępując miejsca tylko chórowi "Pasterix". - Radość, szczęście, wdzięczność, duma - to były pierwsze nasze myśli, kiedy usłyszeliśmy werdykt - opowiada dyrygent.

  Występ "Mocnych w Wierze" na festiwalu w Będzinie można obejrzeć TUTAJ.

  Zapraszamy również w najbliższą niedzielę do kościoła św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie, gdzie "Mocni w Wierze" będą śpiewać podczas Mszy św. o godz. 18, a po jej zakończeniu odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół