• facebook
 • rss
 • Bóg ma inne plany

  Łukasz Czechyra

  dodane 24.01.2015 17:47

  W Centrum św. Jakuba w Olsztynie odbyło się spotkanie na temat Camino de Santiago.

  Było to pierwsze spotkanie z całego cyklu, zaplanowanego przez Fundację „Idź Dalej”, organizatora spotkań, i dotyczyło przede wszystkim postaci św. Jakuba. Spotkanie poprowadzili Agnieszka Jaworska oraz Michał Ptak, którzy do stolicy Warmii i Mazur przyjechali prosto z Hiszpanii, gdzie po raz kolejny przeszli Camino de Santiago.

  - Wybrałem się sam, chciałem przeżyć takie prawdziwe, samotne rekolekcje w drodze, przemyśleć wszystkie sprawy, znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Tymczasem Bóg miał inne plany - co chwila ktoś na mnie wpadał na trasie, ostatnie kilometry, co prawda, przeszedłem sam, ale przez całą drogę miałem towarzyszy - opowiadał Michał.

  A. Jaworska, prezes fundacji, przedstawiła zebranym postać św. Jakuba, jego drogę do Hiszpanii i poszukiwania grobu apostoła, który został odnaleziony w IX w. Właśnie do Santiago de Compostela od wieków pielgrzymują pątnicy z całej Europy. Szlaków pielgrzymkowych jest wiele (jeden z nich, Camino Polaco, wiedzie nawet przez Olsztyn), więc Camino de Santiago - Drogę św. Jakuba - można przejść na wiele sposobów. Pierwsze spotkanie było połączeniem rozmów przy kawie i cieście (pojawiła się tradycyjna tarta de Santiago) z prezentacją multimedialną na temat św. Jakuba, badań archeologicznych i legend dotyczących apostoła.

  Jak mówią organizatorzy, kolejne spotkania będą dotyczyć ich własnych przeżyć z trasy, praktycznych porad dotyczących przygotowania do Camino, poszczególnych tras i wielu innych informacji. Następne odbędzie się 20 lutego o godz. 18, również w Centrum św. Jakuba w Olsztynie.

  - Tu można poznać pielgrzymów i pasjonatów Camino, zdobyć informacje praktyczne na temat szlaków i przygotowania do drogi, zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem. Zapraszamy - zachęcają organizatorzy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół