• facebook
 • rss
 • Nie odkładać dobra na później

  mt/lc

  dodane 29.01.2015 10:09

  W Olsztynie odbyło się spotkanie dla małżeństw, które prowadzą rodzinne domy dziecka.

  Rodziny spotkały się w Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. W uroczystościach uczestniczyły również powierzone ich opiece dzieci oraz członkowie Stowarzyszenia "Forum Prorodzinnego". Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą odprawił ks. dr Michał Tunkiewicz, prezes Stowarzyszenia. W słowie, skierowanym do zebranych, ks. Michał przywołując postawę apostołów, którzy "natychmiast" zostawili sieci i poszli za Jezusem zachęcał, by wobec możliwości czynienia dobra nie należy odkładać tego działania, ale od razy je realizować.

  Drugą część spotkania, po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń uświetniła prezentacja bożonarodzeniowa przygotowana przez Aleksandrę Drzazgowską. W swym przesłaniu odniosła się do słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „Nie ma na świecie takiego drugiego kraju, gdzie Boże Narodzenie tak wrosło w historię i było przeżywane z taką dawką uczucia, jak w naszej Ojczyźnie”. Żywym obrazem tych słów była prezentacja slajdów z Wieczerzy Wigilijnej poszczególnych RDD. O wielkiej mocy tych Świąt świadczy fakt, że Św. Matka Teresa z Kalkuty rozpoczęła swą pracę na rzecz biednych właśnie w Boże Narodzenie w 1948 roku.

  W dalszej części spotkania wręczono opiekunom zastępczym dyplomy uznania za prowadzenie RDD. - Jest to realizacja jednego z najbardziej znaczących i najważniejszych zdań Ewangelii: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych - Mnieście uczynili” - podkreśla ks. Michał Tunkiewicz.

  Duża atrakcją dla dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich zebranych licznymi upominkami. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

  Podczas słodkiego poczęstunku dyskutowano o bieżących problemach Rodzinnych Domów Dziecka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół