• facebook
 • rss
 • Złota bransoleta, obrazy i inne fanty

  ks. Piotr Sroga

  dodane 11.02.2015 14:36

  Pozostało kilka dni do XVII Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Tradycyjnie zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc osobom potrzebującym.

  - Mamy wspaniałe dary od świetnych darczyńców. Wśród ofiarodawców są m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, Jarosław Kaczyński, Janusz Piechociński, Marek Belka. Na aukcji pojawi się wiele obrazów, w tym autorstwa Tadeusza Piotrowskiego i śp. Aleksandra Wołosa - mówi Bożena Ulewicz z AK.

  Jednym z fantów jest złota bransoleta. Wartość samego kruszcu to 2 tys. zł i od tej sumy rozpocznie się licytacja. Bożena Ulewicz zapewnia, że osoba, która ją wylicytuje, pozna nazwisko ofiarodawcy i będzie pewnie z tego bardzo zadowolona.  

  W tym roku zebrane pieniądze otrzymają Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście.

  Wenta rozpocznie się o 12.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Olsztynie przy ul. Kościuszki 39. .

  Dzięki pomocy miasta i dobroczyńców Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dobrym Mieście działają w coraz lepszych warunkach. W ostatnim roku zainwestowano w rozbudowę bazy 2 mln zł. Potrzebne są jednak ciągle kolejne fundusze na doposażenie i prowadzenie zajęć.

   - Pieniądze z wenty chcemy wykorzystać na zagospodarowanie nowo wybudowanych pomieszczeń. Myślimy jednak także o kolejnym impulsie do dalszego rozwoju. Wielu z naszych podopiecznych starzeje się, więc warsztaty nie mogą być ostatnią formą pomocy dla nich. Musimy pomyśleć o nowych - wyjaśnia Wojciech Gajewski z Dobrego Miasta.

  Akcja Katolicka już raz pomogła ośrodkowi z Dobrego Miasta. - W roku 2008, kiedy wszystko się zaczynało, zbieraliśmy pieniądze na kosztowną dokumentację techniczną obiektu. Teraz, gdy inwestycja została zrealizowana, staramy się doposażyć budynek - mówi Bożena Ulewicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół