• facebook
 • rss
 • Od teraz ministranci on line

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 04.03.2015 14:09

  Stronę internetową służby ołtarza uruchomiono w archidiecezji warmińskiej.

  Kilka dni temu ruszyła strona internetowa Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Ołtarza archidiecezji warmińskiej.

  Kapłani zachęcają do systematycznego odwiedzania jej - www.slo.warmia.pl - i do współpracy zarówno opiekunów parafialnych wspólnot, jak i osoby świeckie zaangażowane w organizację wspólnych spotkań lektorów i ministrantów.

  Ks. Bartłomiej Matczak, archidiecezjalny duszpasterz służby ołtarza, tłumaczy, że głównym celem tej inicjatywy jest integracja wszystkich ministrantów archidiecezji.

  - Chodzi o to, aby mogli się łatwo komunikować, przekazywać informacje i prezentować to, co się dzieje w parafiach i tamtejszych wspólnotach służby ołtarza - mówi.

  Na stronie oprócz informacji ogólnopolskiego duszpasterstwa służby liturgicznej np. o pielgrzymkach, zawodach sportowych czy konkursach, znajdują się materiały formacyjne przeznaczone dla duszpasterzy i ministrantów oraz niezbędne dokumenty liturgiczne, z którymi ministranci powinni się zapoznawać.

  W zakładce „SLO w parafiach” jest mapa z zaznaczonymi wspólnotami ministranckimi archidiecezji. - Chcemy umieszczać tu informacje dotyczące tych wspólnot, zdjęcia ze spotkań, zdjęcia duszpasterzy, informacje o terminach zbiórek i wydarzeniach - wyjaśnia ks. Matczak.

  Ważnym elementem strony mają być świadectwa ministrantów i lektorów, którzy zechcą podzielić się swoim doświadczeniem, powiedzieć, dlaczego służą przy ołtarzu, co to zmienia w ich życiu.

  - Chcemy, aby mieli poczucie, że nie są sami. Poza tym takie świadectwa mogą umocnić ich w trwaniu w postanowieniu służenia Bogu w Eucharystii - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół