• facebook
 • rss
 • Zafunduj sobie duchowe spa

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 08.03.2015 18:50

  Niektórzy już wiedzą, co będą robić w weekend za dwa tygodnie.

  Osoby, które zapragną weekend 20-22 marca spędzić w Głotowie, mogą zgłosić się, wysyłając e-mail na adres weekbog@gmail.com. Co ciekawe, każdy e-mail gwarantuje spędzenie tego czasu z najważniejszą osobą, samym Bogiem. - Gwarantujemy miłą atmosferę, poczucie wspólnoty i czas, który będzie można wykorzystać na rozważania i bycie z Bogiem. To będzie prawdziwe duchowe spa, obmycie, oczyszczenie, odnowa i nowe życie - mówi organizatorka rekolekcji Magdalena Krawiel. Koszt pobytu na rekolekcjach wynosi 80 zł.

  Szczęśliwcy, którzy zdecydują się na wyjazd, w piątkowy wieczór wsiądą w autobus, pojadą do Dobrego Miasta, a stamtąd udadzą się do Głotowa. Inni wsiądą w samochód, włączą radio i... pojadą do Głotowa. Po co? Aby ten weekend spędzić na rozmowach z Bogiem.

  WeekBóg to rekolekcje dla osób w wieku od 18. do 30. roku życia. - Jeśli zgłosi się ktoś starszy, chętnie go przyjmiemy - mówi Magdalena Krawiel. Tegorocznym tematem spotkania jest hasło „Nowy człowiek w Chrystusie”, które nawiązuje do Listu do Kolosan, gdzie napisano: „A już tu nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nie obrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich jest Jezus Chrystus.” - Musimy odrzucić stare przyzwyczajenia, boleści oraz zranienia i dać się odnowić Jezusowi - wyjaśnia Magdalena.

  Rekolekcje poprowadzą członkowie Rodziny św. Pawła, znany z programu „Kromka Słowa Bożego” paulista ks. Tomasz Wasilewski SSP wraz s. Aleksandrą Szybowską ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza.

  - W tym roku rozważania będą rozszerzone o zagadnienia dotyczące naszego stosunku do otaczającego nas świata. Tematyka jest więc szeroka, gdyż dotyka relacji do nas samych, do Boga i do drugiego człowieka, jak i otaczającego świata. Będą codzienne Eucharystie, adoracje, praca z Pismem Świętym i warsztaty interpersonalne kalejdoskop relacji - mówi Magda i zachęca do wysyłania maili, zgłaszania się na rekolekcje, które mogą zmienić każde życie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół