• facebook
 • rss
 • Będzie Pan/Pani zadowolony/a...

  luk

  dodane 10.03.2015 09:02

  W centrum Olsztyna trwa budowa linii tramwajowej. Roboty potrwają do jesieni.

  Dziś zostały wprowadzone kolejne zmiany komunikacyjne - zamknięta jest ul. Płoskiego na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Witosa. Kolejne zmiany czekają mieszkańców Olsztyna już w najbliższy weekend - wówczas wprowadzone zostaną zmiany dotyczące komunikacji na ul. Sikorskiego.

  - Tutaj roboty związane z budową linii tramwajowej nakładają się z robotami wzmacniającymi ulicę Sikorskiego i na nowo zagospodarowującymi ulicę Sikorskiego. Dzięki szansie na dodatkowe pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę ulicy Sikorskiego, chcemy jednocześnie z projektem tramwajowym wykonać te przebudowy w jednym roku i w jednym sezonie budowlanym - tłumaczy Andrzej Karwowski, odpowiedzialny w ratuszu za budowę linii tramwajowej.

  Schemat zmian w ruchu od 10 marca   Schemat zmian w ruchu od 10 marca Łukasz Czechyra /Foto Gość

  14 marca planowane jest zamknięcie prawej jezdni ul. Sikorskiego (jadąc od centrum Olsztyna) i przekierowanie całego ruchu na lewą jezdnię, która na czas robót stanie się dwukierunkową.

  Utrudnienie dotyczy praktycznie całej ul. Sikorskiego i na odcinku od ul. Pstrowskiego do ul. Wilczyńskiego.

  Bez zmian pozostanie jedynie skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Synów Pułku (przy Galerii Warmińskiej), ale zamknięty zostanie wjazd w ul. Sikorskiego z ul. Obrońców Tobruku.

  W ul. Sikorskiego będzie więc można więc wjechać (jadąc od centrum miasta) jedynie z budowanej jeszcze ul. Obiegowej.

  - Ta organizacja ruchu praktycznie pozwala dojechać w każde miejsce przy ulicy Sikorskiego, nie zamykając całkowicie dojazdu. Jeżeli nie dojedziemy z jednej strony, to dojedziemy z drugiej - tłumaczy Marek Dębski z firmy Skanska.

  Zakończenie wszystkich prac związanych z budową linii tramwajowej planowane jest na przełom października i listopada.  

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół