• facebook
 • rss
 • Siedmioro wspaniałych w Srokowie

  ks. Piotr Sroga

  dodane 12.03.2015 13:57

  Parafia pomaga 1010 osobom z całej gminy. W ostatnim roku wydano 50 ton żywności. Wszystko to organizuje siedem osób.

  Parafialny Oddział Caritas rozpoczął działalność 11 marca 2005 roku. Na początku w pracę charytatywną zaangażowało się 11 osób.

  Przywozili, sortowali i rozdawali używaną odzież, ale przede wszystkim dostarczali najuboższym żywność. Rocznie parafia w Srokowie rozdysponowuje 50 ton żywności.

  Z czasem woluntariusze włączali się także w inne akcje parafialne.

  - Jedną z nich jest sprzedaż w Boże Ciało chlebków, które dostarcza miejscowa piekarnia. Zebrane pieniądze trafiają do funduszu socjalnego - mówi Alicja Jakołcewicz.

  Jedną z ostatnich akcji jest „Embargo”, czyli rozdawanie jabłek potrzebującym. W tym tygodniu w Srokowie wydano 19 ton tych owoców.

  Srokowski Caritas posiada także 28 łóżek leczniczych. Sprzęt medyczny parafia dostała z Niemiec oraz od ewangelików z Mikołajek. Są także wózki inwalidzkie, chodziki i inne potrzebne chorym urządzenia.

  - Wypożyczamy je potrzebującym na tak długo, jak to jest konieczne. Cały sprzęt mamy u ludzi, nawet w Kętrzynie czy w Węgorzewie - mówi Alicja Jakołcewicz.

  - Nie narzekamy na brak pracy. Wiele miejscowości jest dotkniętych biedą, bo żyjemy na terenach popegerowskich. Kiedyś PGR-y zapewniały ludziom wszystko, po przemianach ustrojowych wiele z tych osób nie odnalazło się w nowej rzeczywistości - wyjaśnia Wiesław.

  Lista osób, którym pomaga parafii jest imponująca - to ponad 1000 osób. Przyjeżdżają potrzebujący z całej gminy, głównie po żywność.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół