• facebook
 • rss
 • Nowe miejsce dla kultury

  lucy

  dodane 01.04.2015 21:22

  Oficjalne otwarcie galerii „Humanus” zostało połączone ze spotkaniem wielkanocnym.

  Galeria „Humanus” prowadzona jest przez spółdzielnię socjalną, a ta została założona przez Federację FOSa oraz Bank Żywności w Olsztynie. - Spółdzielnia zatrudnia jedynie osoby niepełnosprawne i ma dwa główne profile działalności - galerię i sklep charytatywny. Pomysł polega na tym, że  pozyskujemy niedrogo różne przedmioty codziennego użytku - meble, płyty winylowe i inne, naprawiamy bądź przerabiamy artystycznie. Sprzedajemy produkty artystyczne tworzone przez naszych pracowników oraz przez współpracujących z nami artystów - tłumaczy Bartłomiej Głuszak, prezes zarządu spółdzielni „Humanus”. - To są artykuły codzinnego użytku, potrzebne w każdym domu czyli stoły, szafki, lampy, ale wszystko z takim mocnym przesłaniem artystycznym - zaznacza Tomasz Sender, dyrektor spółdzielni.

  Kolejną forma działalności spółdzielni jest galeria Humanus, która ma być miejscem spotkań kulturalnych. Zaplanowane są spotkania z artystami, podróżnikami, spotkania z literaturą i wiele innych.

  Podczas uroczystego otwarcia galerii odbyło się również spotkanie wielkanocne, w którym wzięli udział seniorzy i wolontariusze projektu „Strażnicy Pamięci” realizowanego przez Federację FOSa. - Pracujemy z grupą osób starszych, byłymi więźniami obozów koncentracyjnych i robotnikami przymusowymi - mówi B. Głuszak. - Zawsze nas bardzo cieszą takie spotkania, dobrze, że młodzi ciągle pamiętają i dbają o starszych. Będziemy tu przychodzić w miarę naszych możliwości - mówi pan Stanisław Biegiński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół