• facebook
 • rss
 • Tańcz dla Pana

  lucy

  dodane 02.04.2015 10:10

  W kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej odbyła się pierwsza próba do Tańca Wielkanocnego.

  Taniec Wielkanocny zapoczątkował na Węgrzech ruch UpToFaith. Nowa uliczna tradycja szybko zaczęła się rozprzestrzeniać po całej Europie, do Polski trafiła w 2010 roku. W Olsztynie po raz pierwszy setka tancerzy zatańczyła w 2013 roku na olsztyńskiej starówce, w kolejnym roku był to Targ Rybny w Olsztynie, teraz w Niedzielę Miłosierdzia, 12 kwietnia tancerze znowu wracają na scenę Starego Miasta.

  - Naszym celem jest zamanifestować publicznie naszą radość ze Zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad śmiercią. Będzie grupa tancerzy, którzy znają układ i będą zapalnikiem dla przechodniów. W Tańcu Wielkanocnym chodzi o pokazanie radości ze Zmartwychwstania, dlatego każdy niezależnie do wieku może się w tę inicjatywę włączyć- mówi Szymon Puławski z Olsztyńskiej Grupy Wodzirejów, która organizuje Taniec Wielkanocny w Olsztynie.

  - To wspaniała okazja do zamanifestowania swojej wiary i to w najlepszy z możliwych sposobów - przez świadectwo tego, że nasza wiara jest żywa i radosna - mówi Ania. Taniec jest przeznaczony dla każdego - nie ma żadnych ograniczeń, wystarczy zarejestrować się na stronie www.taniecwielkanocny.olsztyn.pl lub po prostu przyjść na próbę. Będzie też można dołączyć już w trakcie - układ nie jest trudny więc każdy przechodzień będzie mógł dołączyć do wspólnego tańca radości ze Zmartwychwstania Jezusa.

  Próby odbywają się w podziemiach kościoła MB Ostrobramskiej przy ul. Pana Tadeusza w Olsztynie - najbliższa w środę 8 kwietnia o 18.30, kolejne w czwartek oraz piątek. Taniec Wielkanocny w Olsztynie odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 12 kwietnia o godz. 13.30 na rynku Starego Miasta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Ajja
   03.04.2015 11:13
   Na stronie tej imprezy napisano: "Światowym liderem i pomysłodawcą Tańca Wielkanocnego jest protestancki Ruch UpToFaith".
   Dlaczego katolikom co rusz sprzedaje się jakieś protestanckie wynalazki? Czy Kościół nie ma już niczego do zaoferowania wiernym że serwuje im cudze pomysły? I czy kościół to sala prób?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół