• facebook
 • rss
 • Nasza misja na 2016 rok

  lucy

  dodane 11.04.2015 20:18

  W parafii Odkupiciela Chrystusa Człowieka w Olsztynie odbyło się spotkanie formacyjne przed Światowymi Dniami Młodzieży.

  ŚDM odbędą się w przyszłym roku w Krakowie, ale już teraz w stolicy Warmii i Mazur odbywają się comiesięczne spotkanie formacyjne. - Nie chcemy zjawić się w Krakowie tak po prostu. Chcemy się do tego wielkiego wydarzenia przygotować, dobrze przygotować. ŚDM to taka misja i zadanie dla nas, abyśmy nie tylko się dobrze zaprezentowali, nie tylko dobrze przyjęli tych, którzy przyjadą do nas, ale żebyśmy sami jak najwięcej duchowo skorzystali - mówił na początku spotkania ks. Paweł Roszyński.

  Spotkanie rozpoczęło się od konferencji połączonej z prezentacją multimedialną ks. Radosława Czerwińskiego. - Zajmiemy się tematem zadośćuczynienia. Temat trudny, bardzo ważny, ale chyba trochę przemilczany. To właśnie ten warunek spowiedzi świętej najczęściej pomijamy - mówił ks. Radosław.

  W swojej konferencji mówił zebranym m.in. o tym, że nasze grzechy działają również na naszą relację nie tylko z Bogiem, ale również z innymi ludźmi. Przypominał, co na temat zadośćuczynienia mówili Ojcowie Kościoła, zwracał także uwagę, że w średniowieczu rozgrzeszenie było na samym końcu - dopiero po odbytej pokucie i zadośćuczynieniu. - Widzicie, w jakich dobrych czasach żyjemy - my rozgrzeszenie mamy od razu - zaznaczył ks. Czerwiński. Młodzi ludzie otrzymali również zadanie warsztatowe - mieli w grupach napisać jakby „na nowo” Dekalog. Chodziło o ujęcie przykazań w formie bardziej pozytywnej. - Na przykład zamiast „Nie zabijaj”, napisaliśmy „Szanuj każde życie” - tłumaczą uczestnicy.

  Po konferencji miała miejsce Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół