• facebook
 • rss
 • Ku czci marszałka

  ks. Piotr Sroga

  dodane 18.04.2015 22:12

  W Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Józef Piłsudski - żywa legenda". Okazją jest przypadająca 12 maja 80. rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.

  Uczniowie szkół średnich z powiatu olsztyńskiego mogli rywalizować w trzech kategoriach: plastycznej, muzycznej i poetyckiej. - Jesteśmy szkołą zawodową, ale zależy nam na kształtowaniu postaw obywatelskich i patriotycznych - mówi Ewa Kaliszuk, dyrektorka szkoły.

  Uroczystość rozpoczął wykonany przez uczniów polonez. Następnie odbyło się wręczenie nagród i recital pieśni patriotycznych tegorocznych laureatów. Jednym z ważniejszych punktów programu był wykład gen. dyw. Józefa Zyska na temat „Józef Piłsudski - żywa legenda”.

  - Marszałkowi chodziło o odrodzenie duszy narodu, zniewolonej przez zaborców. Życie jego było nieustanną walką o wartości moralne. Sama walka o byt to walka poniżająca. Walka o wartości moralne staje się rozkoszą - mówił.

  Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, szkół z regionu olsztyńskiego oraz licznie zgromadzeni uczniowie.

  inaliści konkursu plastycznego „Józef Piłsudski - żywa legenda”:

  I miejsce - Julia Delegacz - Gimnazjum nr 16 w Olsztynie

  II miejsce - Aleksander Suszek - Gimnazjum nr 14 w Olsztynie, Daria Borkowska - Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

  III miejsce - Aleksandra Ostrówka - Gimnazjum w Kolnie, Joanna Haak - Gimnazjum w Jonkowie

  Wyróżnienie - Bruno Turczynowicz –-Gimnazjum w Dobrym Mieście

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół