• facebook
 • rss
 • Bóg przemienia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 24.04.2015 18:13

  Kapituła kolegiacka w Kętrzynie nagrodziła za pracę na rzecz Kościoła.

  We wspomnienie św. Jerzego, w kętrzyńskiej bazylice mniejszej, odbyło się spotkanie kanoników tamtejszej kapituły kolegiackiej. Było ono również okazją do wręczenia statuetek „Zasłużony dla Wspólnoty Chrześcijańskiej”.

  - Święty Jerzy to patron naszej parafii i kolegiaty. Nie jest osobą zbyt dobrze znaną, więcej jest o nim legend niż historii. Ale wiemy, że był człowiekiem wielkiej wiary, obrońcą wiary, człowiekiem walczącym o wartości chrześcijańskie. Przedstawiany jest jako rycerz walczący ze smokiem, czyli walczący ze złem i słabościami ludzkimi - mówi ks. Stanisław Majewski.

  Na uroczystej Eucharystii odpustowej zgromadzili się kanonicy kapituły kolegiackiej, wierni oraz osoby odznaczone statuetką św. Jerzego „Zasłużony dla Wspólnoty Chrześcijańskiej”.

  Homilię wygłosił ks. Tadeusz Alicki. Mówił, iż tylko Bóg może przemienić człowieka, ale tylko wtedy, kiedy otworzymy się na Jego łaski, przyznamy rację Jego przykazaniom. Przemiany życia dokonuje żywy Chrystus.

  - Nie patrzmy na Chrystusa w czasie przeszłym. On dziś zbawia, przemienia - mówił ks. Alicki. - Garnitur nie zmieni twojego życia, willa nie zmieni twojego życia. Tylko Bóg może to uczynić - przekonywał. Jako wzór takiej postawy ukazywał św. Jerzego.

  Pod koniec Mszy św. kanonicy wręczyli wyróżnionym statuetki. - Ważna jest współpraca, serdeczność i dobro, które nawzajem sobie czynimy. Nasza kapituła, raz do roku, w symboliczny sposób odznacza niektórych parafian statuetkami. Jest to wyraz wdzięczności za pracę na rzecz Kościoła - mówi ks. Zygmunt Klimczuk.

  W tym roku statuetki otrzymali: Ryszard Brzozowski, Henryk Giebień, Iwona Machwic, Alina i Ryszard Pędzich oraz Ewa Siedlecka.

  Ewa Siedlecka - „dla uznania postawy społecznej i moralnej oraz przykład dobrego chrześcijańskiego życia, za troskę o wygląd świątyni w Radostowie, za oddaną służbę wspólnocie parafialnej”.

  Iwona Machwic - „dla uznania postawy społecznej i moralnej oraz przykład dobrego chrześcijańskiego życia, za aktywną działalność w pracy katechetycznej, za pracę w poradni rodzinnej przy parafii  św. Katarzyny w Kętrzynie, za troskę o liturgię i wystrój świątyni”.

  Alina i Ryszard Pędzich – „dla uznania postawy społecznej i moralnej oraz przykład dobrego chrześcijańskiego życia, za aktywną działalność i troskę o świątynię w Czernikach, za oddaną służbę przy ołtarzu, za zaangażowanie  w organizację inscenizacji bitwy pod Wopławkami i orszaku Trzech Króli”.

  Henryk Giebień - „dla uznania postawy społecznej i moralnej oraz przykład dobrego chrześcijańskiego życia, za aktywną działalność w parafii pw. św. Katarzyny w Płoskini i pełnienie funkcji organisty z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem przez 55 lat, za dobro wyświadczone dla parafii”.

  Ryszard Brzozowski - „dla uznania postawy społecznej i moralnej oraz przykład dobrego chrześcijańskiego życia, za ponad 30-letnią działalność w dziedzinie trzeźwości i abstynencji, za dobro wyświadczone ludziom borykającym się z problemem nadużywania alkoholu”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół