• facebook
 • rss
 • Plaża marzeń

  ks. Piotr Sroga

  dodane 01.05.2015 19:50

  Zaczyna się czas zbierania plonów inwestycji poczynionych w ostatnich latach w Olsztynie. Plaża miejska jest jedną z najlepszych w Polsce i staje się powoli ulubienicą wielu turystów z całej Polski.

  Weekend majowy sprzyjał do aktywnego wypoczynku. Olsztynianie mogli w pełni już wykorzystać oddaną niedawno do użytku plażę miejską, która będzie na pewno w tym sezonie jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów. Włożone  w ostatnich latach 70 milionów złotych dało efekty.

  Oprócz restauracji, boisk, miejsca na jazdę na rowerach - jest także tramwaj wodny wypożyczalnia sprzętu wodnego. Istnieje także nowoczesna baza sportów wodnych i 10 boisk do siatkówki plażowej.

  - Przyszliśmy na majówkę z rodziną i jesteśmy zachwyceni. Jest tyle możliwości do zabawy i wypoczynku w jednym miejscu. Myślę, że wielu turystów przyjedzie do Olsztyna specjalnie ze względu na tę nowoczesną plażę - mówi Anna Dobrowolska z Olsztyna.

  Testem na możliwości plaży był 1 maja, kiedy to olsztynianie i goście z całej Polski mieli okazję wypróbować nową infrastrukturę wypoczynku. Można było miło spędzić czas w jednej z nadbrzeżnych restauracji, pograć w piłkę plażową, popływać żaglówką lub przejechać wyznaczoną trasę rowerem.

  Dla ambitnych przygotowano kolejna trasę Speer Cross Race, przebycie której wymagało kondycji i odporności na różne warunki w terenie. 

  - Speed Cross Race naszego pomysłu łączy w sobie wszystkie elementy treningu funkcjonalnego, jest wzbogacony o bieg i ubrany w ramy współzawodnictwa - mówią organizatorzy.

   - Oferujemy uczestnikom Speed Cross Race ekstremalne wrażenia. To nie tylko sport. To społeczność. Poczucie wspólnoty stworzone przez współzawodnictwo. Wyścigi tego typu promują z jednej strony nastawienie do bycia najlepszym ale również podejście, że żeby osiągnąć cel musisz pomagać innym i tę pomoc nieść, gdyż są przeszkody nie do pokonania w pojedynkę, trzeba to zrobić drużynowo i to jest piękno tego sportu: osoby współzawodniczące sięgają do idei fair play i pomagają sobie wzajemnie w pokonywaniu przeszkód by znów za chwilę się ze sobą ścigać - wyjaśniają.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: OLSZTYN, PLAŻA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół