Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Kortowiada wystartowała

Kortowiada - największe juwenalia w naszym kraju rozpoczęte.

Święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego potrwa do niedzieli. Rozpoczęło się biegiem przełajowym, dziś w planie jeszcze mecz koszykówki na wózkach oraz wieczorne Silent Party, czyli niezwykła forma clubbingu, gdzie każdy uczestnik będzie miał możliwość wybrania najbardziej pasującej mu muzyki – wszyscy bowiem będą mieli na uszach słuchawki.

Jutro nastąpi oficjalne otwarcie Kortowiady i najbardziej charakterystyczny element olsztyńskich juwenaliów - parada wydziałów. Studenci wszystkich kierunków przemaszerują przez stolicę Warmii i Mazur w barwnym i głośnym korowodzie. Studenci ruszą ze Starego Miasta, by na stadionie AZS UWM przejąć klucze do miasta od prezydenta Olsztyna.

Kortowiada to nie tylko parada, ale również m.in. wybory Miss Wenus, pokazy tańca z ogniem, turniej gier komputerowych i konsolowych, błotny mecz czy bój wydziałów. To przede wszystkim koncerty - w piątkowy i sobotni wieczór na głównej scenie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, O.S.T.R., Mrozu, Dubioza Kolektiv, Jelonek i Kamil Bednarek.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy