• facebook
 • rss
 • Parafia z duchowym menu

  ks. Piotr Sroga

  dodane 18.05.2015 13:27

  Uroczystości jubileuszowe parafii pw. Andrzeja Boboli w Szyldaku były połączone z wizytacją kanoniczną abp. Wojciecha Ziemby. Obecni byli księża, władze samorządowe i licznie zgromadzeni wierni z terenu parafii i z okolicznych miejscowości.

  Parafia powstała 16 maja 1990 roku, erygowana dekretem ówczesnego biskupa warmińskiego ks. abp. Edmunda Piszcza. W skład parafii weszły następujące miejscowości: Szyldak, Grabin i Wyżnice. W międzyczasie urząd proboszcza sprawowali ks. Andrzej Nowak, ks. Robert Kaniowski oraz obecny duszpasterz ks. Stanisław Dźwil.

  - 25 lat temu z wielką radością nasza społeczność przyjęła wiadomość o decyzji, jaką podjął ówczesny biskup warmiński abp Edmund Piszcz,
  w sprawie utworzenia parafii w Szyldaku. Ale to właśnie obecny dzisiaj wśród nas ks. abp Wojciech Ziemba, wówczas biskup pomocniczy, poświęcił wiele wysiłku i osobistego zaangażowania w proces utworzenia tego domu Bożego z dawnej restauracji, będącej wówczas własnością Stacji Hodowli Roślin Szyldak, za co składamy szczególnie serdeczne podziękowania – mówił Rajmund Bruski.

  Powstanie parafii było procesem spontanicznym i pochodziło z inicjatywy wiernych. - Przeżywamy dziś wizytację kanoniczną i jubileusz powstania waszej parafii. A chcę przypomnieć, że parafia ta powstał także podczas wizytacji wspólnoty w Rychnowie, do której wtedy Szyldak należał. Właśnie tam pojawił się śp. Jerzy Dowgiłowicz i tak się zaczęło. To, co najważniejsze, o czym mogę zaświadczyć – wszystko działo się w sposób po ludzku niezaplanowany i bezinteresowny. Oczywiście Pan Bóg miał swój plan – mówił na uroczystości ks. abp Wojciech Ziemba.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół