• facebook
 • rss
 • Wyjdźmy na ulice!

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 20.05.2015 13:00

  Po to, by również upomnieć się o prawa tych, którzy nie mogą się bronić.

  W Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny, które odbywają się pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia”, wpisane są Marsze dla Życia i Rodziny.

  - Archidiecezja warmińska pragnie włączyć się w tę ważną inicjatywę na rzecz rodziny i życia podjętą w Kościele powszechnym przez Stolicę Apostolską, a w naszym regionie przez władze kościelne, państwowe i samorządowe. Ten marsz to przede wszystkim święto rodzin. Stanowi okazję do tego, by publicznie zamanifestować radość bycia rodziną, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, a więc tworzymy niejako wspólnotę rodzin - pisze w liście do wiernych abp Wojciech Ziemba.

  Podkreśla, że będziemy maszerować również dlatego, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na kondycję rodziny w dobie kryzysu moralnego i ekonomicznego w naszym kraju. - Wychodzimy na ulice miast naszej archidiecezji również po to, by upomnieć się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić - dzieci nienarodzonych. Państwo powinno chronić każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci - akcentuje metropolita warmiński.

  Najwcześniej, bo 28 maja, Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Nidzicy. Obchody Powiatowych Dni Rodziny pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia” rozpoczną się o 10.00 Mszą św. w intencji rodzin zastępczych w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha. Po Eucharystii odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się na placu przy Centrum Rehabilitacyjnym im. Jana Pawła II, ul. Krzywa 8. Tam na uczestników będą czekać różne atrakcje.

  31 maja marsze odbędą się w Ostródzie, Szczytnie i Olsztynie, zaś 7 czerwca w Mrągowie.

  - Na tę rodzinną manifestację życia, miłości, radości i pokoju serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie ruchy katolickie, wspólnoty i oczywiście rodziny, rodziców i dzieci. Wszystkim organizatorom i uczestnikom marszu udzielam pasterskiego błogosławieństwa - pisze abp Ziemba.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  przewiń w dół