• facebook
 • rss
 • Nieco spokojniej spędzić czas

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 14.06.2015 19:50

  Jesteśmy na powietrzu, wśród życzliwych i uśmiechniętych ludzi.

  Przy kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się Festyn Rodzinny. Była to również okazja do świętowania 15-lecia Katolickiego Przedszkola im. Świętej Rodziny. Ale zanim zaczęto zabawę, celebrowano Mszę św., podczas której modlono się właśnie za rodziny.

  Po Eucharystii wszyscy udali się na plac przed kościołem, gdzie były przygotowane scena, stoiska z ciastami, grill, kawa i napoje.

  - Witam serdecznie wszystkie rodziny, które przyszły z nami świętować i promować wartości związane z rodziną. Dzisiejszy festyn ma charakter warmiński. Pragniemy, abyście poznali kulturę Warmii, posmakowali regionalnych potraw i obejrzeli regionalne rękodzieła - mówiła Anna Rykowska. Wraz z nią za przygotowanie imprezy był odpowiedzialny ks. Krzysztof Kamiński. - Parafia jest jedną wielką rodziną. Nasza pobożność prowadzi nas do tego, abyśmy byli radośnie ze sobą, byśmy potrafili bawić się i być wobec siebie życzliwi - mówi ks. Kamiński.

  Na scenie jako pierwsze pojawiły się przedszkolaki. Po nich zaśpiewał Antek Ruciński, najmłodszy raper w Polsce. Zaśpiewali również  uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny, schola parafialna i Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”.

  Oprócz występów artystycznych, organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji. Dzieci mogły podejrzeć pracę rzemieślników, a nawet same spróbować pleść z wikliny, wycinać regionalne wzory z papieru czy zrobić gliniany dzbanek. Kochający ruch mogli wziąć udział w rywalizacji sportowej - skakać w workach, strzelać bramki w kaloszach czy rzucać ziemniakami do drewnianej skrzynki. Nie zabrakło również konkursów, w których zaangażowane były rodziny.

  - Przyszliśmy całą rodziną. Pogoda dopisała. Można posłuchać występów, zjeść dobre ciasto, wypić kawę. Dzieci mają wiele atrakcji. Dobrze, kiedy są takie festyny. Można spotkać znajomych, porozmawiać i w końcu nieco spokojniej spędzić czas - mówi Bogdan. - Dziś, kiedy zamykamy się w domach, jest niewiele okazji do spotkań. Dlatego tym bardziej jest to cenna inicjatywa. Jesteśmy na powietrzu, wśród życzliwych i uśmiechniętych ludzi. Możemy wspólnie się bawić, tańczyć, klaskać - mówi Anna.

  Organizatorami festynu byli: parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka, Katolickie Przedszkole im. Świętej Rodziny i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół