• facebook
 • rss
 • Miłośnicy Kopernika w akcji

  ks. Piotr Sroga

  dodane 21.06.2015 13:02

  Były tańce, jedzenie warmińskich pierogów i śpiewy. Zawody miały promować Szlak Mikołaja Kopernika.

  Na olsztyńskiej starówce zebrali się przedstawiciele kilku miast, które zwane są kopernikańskimi. Łączy je życiorys Mikołaja Kopernika.

  Tym razem do stolicy Warmii i Mazur zjechali mieszkańcy Torunia, Fromborka, Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego. Obecni byli oczywiście gospodarze - olsztynianie. Starsi i młodsi podjęli współzawodnictwo w różnych konkursach: występy taneczne, kulinarne i wiele innych. Organizatorem był Urząd Miasta Olsztyn.

  - Kolejny Konkurs Miast Kopernikańskich odbywa się w radosnej i sympatycznej atmosferze. To kolejne już spotkanie - VI Turniej Miast Kopernikańskich. Miejscowości związane z Mikołajem Kopernikiem postanowiły w taki sposób promować postać warmińskiego astronoma. Kopernik to nie tylko Toruń, ale wiele innych miast – Krzysztof Podoliński, dyrektor biura promocji w Olsztynie.

  Obecna była młodzież i dzieci, sportowcy, działacze społeczni i urzędnicy samorządowi. Zeszłoroczny tur niej wygrał Olsztyn i automatycznie stał się gospodarzem tegorocznego spotkania. W tym roku zaproszenie do współzawodnictwa otrzymał także Lidzbark Warmiński.

  - Nasze miasto leży na szlaku Mikołaja Kopernika i dlatego dostaliśmy w tym roku zaproszenie. Nie wypadało odmówić. Oficjalna delegacja składa się z ośmiu osób. Są oczywiście dzieci i młodzież ze szkół Lidzbarka Warmińskiego - mówi Paulina Rutkowska. Uczestnicy turnieju zmierzyli się w 9 konkurencjach.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KOPERNIK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół