• facebook
 • rss
 • Gimnazjaliści u Zacheusza

  ks. Piotr Sroga

  |

  Foto Gość

  dodane 10.07.2015 22:19

  Dom Rekolekcyjny "Zacheusz" w Nowym Kawkowie gości tym razem młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę. Rekolekcje prowadzi ks. Radosław Gołębiewski, proboszcz z Chruściela. Pomaga mu w realizacji rekolekcyjnego planu ks. Wojciech Kotowicz.

  Zaraz po zakończeniu roku szkolnego czterdziestu gimnazjalistów rozpoczęło rekolekcje I stopnia Oazy Nowej Drogi. – Na te rekolekcje mogą przyjechać młodzi, którzy nie przeszli wcześniejszej formacji oazowej. Przekazywane treści skierowane są do gimnazjalistów. Nasza grupa to 40 osób, bardzo aktywnych – żyją dzień i noc – mówi ks. Radosław Gołębiewski. 
  Podczas tych kilkunastu dni młodzież próbuje poznać przede wszystkim siebie. Chodzi o to, żeby odkryć siebie jako stworzenie Boże, które Pan kocha. W kolejnych dniach rekolekcji młodzi poznawali siebie jako osobę, ale także starali się zrozumieć dar płciowości. Wszystko oczywiście poprzez pryzmat chrześcijańskiej duchowości. 
  - Podczas rekolekcji młodzi uczestniczą w różnych wydarzeniach: Eucharystii, adoracji, konferencji, modlitwie porannej, spotkaniach w grupach i wielu innych. W Dniu Zmartwychwstania przeżywamy Drogę Światła i to także robi wrażenie – mówi ks. Radosław.

  – Jestem pierwszy raz na wakacyjnych rekolekcjach. Bardzo wzruszył mnie wspólny śpiew i uwielbienie. To jest cudowne, gdy wszyscy łączymy się w modlitwie – mówi Agnieszka Pawlikowska. Młodzi spotykają się w swoich pokojach, aby dzielić się doświadczeniem wiary i sami przyznają, że najcięższa jest walka z pokusą snu, gdyż najczęściej podczas spotkań leżą na łóżkach.

  – Podczas adoracji pojawiają się łzy, ale nie z powodu smutku, lecz radości – wyznaje Ola Harnisz. Wśród młodych uczestników rekolekcji są dwa Michały. – Moja mama przyjeżdżała kiedyś do Nowego Kawkowa i chciała, żebym ja też spróbował. I tak już chyba 12. raz tu jestem. Jest bardzo domowa atmosfera -  mówi Michał Kocik. – A ja się dowiedziałem o tych rekolekcjach od swojego katechety. Najbardziej podczas rekolekcji przeżywam Msze św. i adoracje. Uważam, że te kilkanaście dni – to nie za długo, ale z krótko – uśmiecha się Michał Suplewski.
  Jednym z bardziej uroczystych dni był dzisiejszy – zwany Dniem Wspólnoty. Do Domu Rekolekcyjnego „Zacheusz” w Nowym Kawkowie przyjechali uczestnicy rekolekcji z Olsztyna. Była wspólna Msza św., którą oprócz ks. Radosława celebrowali ks. Cezary Opalach i ks. Wojciech Kotowicz. Potem wszyscy siedli przy jednym, suto zastawionym stole. Była także zabawa i tańce. 
   
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół