• facebook
 • rss
 • Nie daj się zwyciężyć

  kp, lc

  dodane 14.07.2015 09:31

  Po raz drugi rowerowi pielgrzymi z Bartoszyc ruszyli na pielgrzymkę w intencji ojczyzny.

  Tym razem pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Nie daj się zwyciężyć złu”. Rozpoczęła się od Mszy św. w parafii św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycach. Koncelebrowali ją ks. proboszcz Artur Oględzki oraz ks. Wojciech Piekarski, przewodnik pątniczej grupy. Po Eucharystii ks. Oględzki pobłogosławił pielgrzymów oraz poświęcił ich rowery.

  Trasa tych nietypowych rekolekcji w drodze wiedzie z Bartoszyc przez Bydgoszcz i Włocławek do Warszawy. Wszystkie te miejsca związane są z postacią bł. ks. Jerzego Popiełuszki - w Bartoszycach odbywał służbę wojskową; w kościele św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w czasie przepustek brał udział w Eucharystii i spowiadał się. W kościele św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy ks. Popiełuszko prowadził Różaniec w dzień uprowadzenia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

  Kolejnym przystankiem rowerzystów będzie Włocławek, gdzie przy tamie wyłowiono ciało męczennika. Ostatnim przystaniem będzie Warszawa i parafia św. Stanisława Kostki. - Trasa pielgrzymki liczy 574 kilometry. W każdym ważnym miejscu modlimy się w intencji naszej ojczyzny - mówią organizatorzy.

  - Pielgrzymka rowerowa stanowi połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli aktywnego spędzenia urlopowego czasu, sprawdzenia własnych sił na trudnej trasie, oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, a także osobistemu wzrostowi duchowemu - podkreślają pątnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół