• facebook
 • rss
 • Wakacyjne medytacje

  ks. Piotr Sroga

  dodane 22.07.2015 17:03

  Wszystko zaczęło się od zeszłorocznego jubileuszu 25. rocznicy powstania parafii. - Chcieliśmy wtedy specjalnie przygotować się duchowo do tej uroczystości. Oczywiście, było przygotowanie festynu i wielu atrakcji z tej okazji, ale stwierdziłem, że potrzeba czegoś więcej - mówi ks. Tomasz Szałanda, proboszcz ze Stawigudy.

  W tym roku do Stawigudy z misją głoszenia nauk zawitał ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik warmińskich pieszych pielgrzymek. Razem z nim zjawił się także zespół muzyczny, który prowadził śpiewy podczas nabożeństw. Ćwiczenia duchowe łączyły się z pytaniem: „Czy jako uczniowie Chrystusa jesteśmy świadkami Jego nauki?”. Odpowiedzi na to pytanie każdy uczestnik musiał udzielić sobie podczas indywidualnej modlitwy. Służyły temu adoracja i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

  Choć nie było już tak wielkich tłumów jak podczas jubileuszowych rekolekcji, jednak wiele osób skorzystało z duszpasterskiej oferty. Przez trzy dni wieczorami chętni spotykali się na wspólnych nabożeństwach. – Sądzę, że będziemy kontynuować w przyszłych latach to przedsięwzięcie. Skierowane jest ono zresztą nie tylko do moich parafian, ale także do osób wypoczywających w okolicy – mówi ks. Szałanda.

  – Jestem turystką i spędzam swoje wakacje nad tutejszymi jeziorami, ale z chęcią przyjechałam na Mszę św. Wypoczywamy na łonie natury – w spokoju i takiej trochę sielankowej atmosferze. Dopełnieniem wszystkiego są te rekolekcje. Interesujące kazania, spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu – to wszystko pomaga odnowić siły, które będą przecież tak bardzo potrzebne po powrocie do domu – przyznaje Anna z Poznania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół