• facebook
 • rss
 • Robimy raban

  lucy

  dodane 27.07.2015 12:46

  Czy jesteś świadomy, że jest dla Ciebie ratunek? - pytają.

  Wspólna modlitwa i ruszają do ludzi - krótka rozmowa, w zasadzie tylko zaproszenie na spektakl, ulotka o projekcie. Widzowie przychodzą i oglądają przedstawienie w parku, na ulicy, na starym mieście. Potem młodzi ludzie w niebieskich koszulkach pytają, jak wrażenia. - „Podobało się? Jak gra aktorska?”. Dopiero potem przechodzą do najważniejszego: „A wiesz, że Bóg Cię kocha?”.

  Projekt ewangelizacyjny „Świadomość” to inicjatywa młodych ludzi z diecezji płockiej. - Formujemy się we wspólnocie Laboratorium Wiary przy Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Razem z nami jest kilkuosobowy Teatr Trzeciego ze spektaklem ewangelizacyjnym poruszającym tematykę kobiecości - mówi Antonina Cieślińska.

  To druga edycja „Świadomości” - w tamtym roku ewangelizowali południe Polski, w tym roku odwiedzają Olsztyn, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Poznań i Płock. - W zasadzie cały czas mówimy o świadomości relacji z Bogiem i człowiekiem. Czy jesteś świadomy swojej wiary? Czy jesteś świadomy, że Bóg Cię kocha? Czy jesteś świadomy, że też jesteś grzesznikiem? Czy jesteś świadomy, że jest dla Ciebie ratunek? To wszystko zawiera się w tym haśle. W dodatku znajdziemy w nim skrót ŚDM, czyli Światowe Dni Młodzieży, do których też się przez ten projekt przygotowujemy - tłumaczy ks. Jacek Gołębiowski.

  Tosia mówi, że chodzi im o to, żeby zatrzymać trochę ludzi w pędzie. - Dajemy im możliwość, żeby się zatrzymali fizycznie - obejrzeli nasz spektakl - i zatrzymali też w swoim życiu i przemyśleli, dokąd biegną. Wszyscy gdzieś biegniemy, trzeba się zastanowić, po co to robimy, jaki mamy w tym cel i czy ten cel jest warty takiej gonitwy - mówi Antonina. Przyznaje, że forma ewangelizacji połączona z teatrem jest bardzo skuteczna. - Nie chcemy ganiać za ludźmi, wciskać się do nich, ale zaprosić na spektakl i potem do nich podjeść, zapytać, czy się podobało, i porozmawiać o Bogu. Ja to nazywam wędką na ludzi - dodaje z uśmiechem.

  Uczestnicy projektu tłumaczą, że mają w sercu wezwanie papieża Franciszka do wychodzenia z Dobrą Nowiną na ulice, do robienia rabanu dla Jezusa. - My ten raban robimy. Tak jak potrafimy - słowem, gestem, obecnością i świadectwem - mówią młodzi ewangelizatorzy.

  Więcej o „Świadomości” w nr 32 „Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół