• facebook
 • rss
 • Jesteś wspaniały

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 21.09.2015 14:30

  … czyli Oaza Modlitwy i wieczór uwielbienia - tak Bóg działał w Lidzbarku Warmińskim.

  W Lidzbarku Warmińskim odbyła się Oaza Modlitwy. Na wspólne poszukiwanie Boga zjechali młodzi z Olsztyna, Bartoszyc, Biskupca, Wójtowa, Gryźlin oraz Lidzbarka Warmińskiego. Uczestniczyli w formacyjnych konferencjach, spotkaniach w grupie. Brali udział w grach terenowych związanych z historią oranżerii lidzbarskiej.

  Temat weekendu: „Ludzie Wielkiej Nocy - Ludzie Wielkiej Mocy”. Moderatorem OM był ks. Adrian Bienasz, animatorami młodzież z Ruchu Światło-Życie i klerycy z WSD „Hosianum” z Olsztyna.
  Zwieńczeniem formacji była niedzielna ewangelizacja na ulicach miasta oraz wieczór uwielbienia w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła, rozpoczynający kolejną odsłonę Lidzbarskich Duchowych Inhalacji, związanych tym razem z fragmentem Pisma Świętego: "Przyjdę i uzdrowię Cię" (por. Mt 8, 7).

  Wieczór uwielbienia tradycyjnie poprowadziła młodzież oazowa, wspólnota "Jestem Drugi" oraz schola. 

  - Celem jest spotkanie z żywym Jezusem, który uzdrawia. W ciągu dnia przeprowadziliśmy ewangelizację na terenie centrum parafii. Myślę, że jednym z jej owoców był pełen kościół wiernych, którzy przyszli wieczorem uwielbiać Jezusa - mówi ks. Adrian.

  - Dziś mam poczucie, że nad naszą Oazą Modlitwy, ewangelizacją i wszystkim, co się  wydarzyło, czuwał Duch Święty. Były plany, ale one stały się spontaniczne. Słowa, które Bóg do nas kierował, konferencje, poranna modlitwa - wszystko spontaniczne, czyli w mocy Ducha Świętego - mówi Rafał z Olsztyna.

  - Przeżyłam tu kryzys. Miałam pustkę i smutek, i pretensje do Boga. Ale następnego dnia poszłam do kaplicy, porozmawiałam z Bogiem, że jest mi ciężko. Później myśl: "Boże, jaki Ty jesteś wspaniały" - wyznaje Kamila z Bartoszyc.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół