• facebook
 • rss
 • Budujcie Civitas Christiana

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 23.09.2015 17:00

  Jak ważne jest to wydarzenie w parafii, widać po obecności ludzi w kościele.

  Od dwóch dni trwa w niektórych miastach peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II, którą zainicjowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Po Ostródzie relikwie powitano w Nidzicy, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie, po czuwaniu i modlitwie, przeniesiono je do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha.

  Podczas czuwania i Eucharystii kościół, mimo przedpołudniowej godziny, był pełen wiernych. - Jak ważne jest to wydarzenie w parafii, widać po obecności ludzi w kościele. A tych ludzi było i jest bardzo wiele - mówi ks. Tadeusz Lewdarowicz, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha w Nidzicy.

  Relikwie papieża Polaka z parafii zostały w procesji przeniesione do Ośrodka Rehabilitacji Osób z Upośledzeniem Umysłowym im. Jana Pawła II. Do świątyni przyszli niepełnosprawni, część przyjechała na wózkach inwalidzkich. Relikwiarz ks. Lewdarowicz przekazał dyrektor ośrodka Ewie Gałce. - Jesteśmy po prostu wzruszeni. Brak mi słów - mówi E. Gałka.

  Wśród zgromadzonych jest kapelan ośrodka ks. Janusz Samsel. - Przygotowywaliśmy się na tę wizytę. Tu uczą się i przyjeżdżają na rehabilitację dzieci i młodzież nie tylko z Nidzicy, ale też i z odległych miejsc. Na pewno Jan Paweł II przekazuje nam naukę, żebyśmy dążyli do świętości, byli wierni Bogu i Maryi - mówi kapelan.

  Peregrynacji towarzyszyła wystawa „Rodzina Bogiem silna”, która oparta jest na nauczaniu sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego o rodzinie. - Peregrynacja odbywa się pod hasłem: „Budujcie Civitas Christiana”. Słowa te wypowiedział Jan Paweł II 20 kwietnia 1994 r. do pielgrzymów stowarzyszenia. Jedną z intencji jest też modlitwa o rychłą beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Oczywiście, modlimy się również za członków naszego stowarzyszenia, sympatyków - mówi Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący rady oddziału okręgowego stowarzyszenia.

  Program dalszej peregrynacji:

  24 września (czwartek)

  Szczytno

  9.00 - złożenie kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II;

  10.00-12.00 - nawiedzenie relikwii świętego w Zespole Szkół nr 2, program artystyczny i wystawa towarzysząca peregrynacji;

  Olsztyn

  17.30 - powitanie relikwii w parafii bł. Franciszki Siedliskiej, ul. Wilczyńskiego 7;

  18.00 - Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji, po Mszy św. oddanie czci relikwiom świętego.

  25 września (piątek)

  Olsztyn

  9.00-15.00 - wystawa „Rodzina Bogiem silna” towarzysząca peregrynacji w holu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego;

  10.00 - Msza św. w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej;

  15.00 - nawiedzenie relikwii u sióstr służek Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie;

  17.00 - otwarcie wystawy w siedzibie Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6;

  26 września (sobota)

  10.00-19.00 - możliwość uczczenia relikwii świętego w sali Oddziału Okręgowego w Olsztynie, ul. Prosta 5/6, wspólna modlitwa członków stowarzyszenia, w tym samym czasie zwiedzanie wystawy „Rodzina Bogiem silna” towarzyszącej peregrynacji.

  27 września (niedziela)

  Olsztyn

  Od godzin porannych do godz. 15 możliwość zwiedzania wystawy „Rodzina Bogiem silna” w bazylice konkatedralnej pw. św. Jakuba;

  9.00 - Msza św. w kaplicy Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego i oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II;

  13.30 - Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski i wstawiennictwo św. Jana Pawła II w bazylice konkatedralnej pw. św. Jakuba, po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

  Kętrzyn

  17.30 - koncert powitalny w wykonaniu Dominika i Jerzego Opalińskich w kościele pw. św. Katarzyny;

  18.00 - Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji, po Eucharystii możliwość oddania czci relikwiom świętego i zwiedzenia wystawy „Rodzina Bogiem silna”.

  28 września (poniedziałek)

  Kętrzyn

  7.00 - Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny;

  8.00 - prywatna adoracja;

  9.00-10.50 - modlitwa różańcowa z udziałem dzieci i młodzieży kętrzyńskich szkół;

  12.00 - Anioł Pański;

  13.30 - modlitwa różańcowa;

  15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i pożegnanie relikwii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół