• facebook
 • rss
 • Możemy wspominać papieża

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 18.10.2015 22:13

  Tym koncertem wpisują się w obchody Dnia Papieskiego i w rok poświęcony papieżowi.

  „Przez Warmię do świętości” - pod takim hasłem w ramach Dnia Papieskiego w hali Urania w Olsztynie odbył się koncert Eleni.

  - Tym koncertem wpisujemy się w obchody Dnia Papieskiego i w rok poświęcony papieżowi. Były konferencje, wydarzenia w parafiach, zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś koncert przeżywamy radośnie, uwielbiając Boga - mówi ks. Michał Tunkiewicz.

  Impreza rozpoczęła się od prezentacji krótkiego filmu o pontyfikacie Jana Pawła II, w tym urywków filmów dokumentujących wizytę ojca świętego w Olsztynie.

  Przybyłych widzów przywitał ks. Michał Tunkiewicz. - Wiedzieliśmy w nim orędownika miłosierdzia Bożego. Ale papież Franciszek ukazał Jana Pawła II jako patrona rodziny. Stąd hasło naszego tygodnia - mówił ks. Michał.

  Po chwili na scenie pojawiła się wraz z zespołem Eleni. - Jest nam miło, że możemy razem z wami przeżywać tak piękny, poświęcony papieżowi Polakowi dzień - podkreślała artystka.

  - Pierwszy koncert odbył się w 2005 r., w roku odejścia Jana Pawła II do Ojca. Wówczas koncert skierowany był do młodych, a inspirowany słowami papieża: „Czekałem na was, a wy przyszliście do mnie”. Wystąpił  zespół „Trzecia Godzina Dnia”. I młodzi przyszli, licznie, i oddali  hołd Janowi Pawłowi II. Kolejne koncerty, nasi olsztyńscy artyści. A w tym roku Eleni - mówi prezes warmińskiej AK, Wojciech Ruciński.

  - To już kolejny koncert papieski, na którym jesteśmy. Przyjeżdżamy i czujemy satysfakcję, że wraz z innymi możemy wspominać naszego papieża. On dla mnie  był ojcem, wzorem. Był odważny, kochał ludzi. Czerpiemy siły z jego nauk - mówi Cecylia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół